Лише на 20 % може забезпечити себе водою з місцевих джерел Умань, а решту – купує у Білоцерківського водоканалу. Ще торік уманчани купували воду по 1,02 гривні за кубометр води. Та влітку ціна на березі Росі в Білій Церкві підскочила для Умані до 3,62.
І це із врахуванням того, що Умань має і свої насоси, і самостійно платить за електроенергію та інші витрати з прекачування води за сто двадцять кілометрів, пише "Черкаський край".
"Якщо раніше ми купували воду по оптовій ціні як категорія "інші споживачі", то тепер поділ на категорії "населення", "бюджетні підприємства та організації" й "інші" в Україні скасований, а тариф став єдиний для всіх, – розповів головний економіст КП "Уманьводоканал" Анатолій Мельничук. – Тож коли Біла Церква обчислила собівартість постачання води на своє місто, це й склалося в оті 3,6 гривні за кубометр. І нам виставила таку ж ціну".
За його словами, Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та компослуг, з такою ціною для Умані погодилась.
"Якщо ми до цього витрачали на покупну воду 4 мільйони гривень на рік, то тепер нам "з повітря" додали десять. У нас зараз висить уже 14 мільйонів гривень боргу перед Білою Церквою. Наш водоканал пішов у боргову яму, – наголошує Мельничук. – На сьогодні вже й Біла Церква побачила, що 3,6 гривні для Умані – це для них не тільки "рожевий дохід", а й кошти, які не скоро їм прийдуть. Тривають суди".
Торік у грудні водоканалівці були у керівництва Нацкомісії з представниками Білої Церкви, які почали ініціювати зворотний процес, щоб повернути тариф оптового водопостачання. Анатолій Мельничук попросив обласне тервідділення АМКУ також посприяти з розрізненням тарифів.
З 1 травня уманчани мають платити 17,30 гривні за кубометр води з водовідведенням, послуга для них дорожчає ще на гривню. Умань, разом з Фастовом, Глуховом, Обуховом, серед міст, які п’ють найдорожчу воду в Україні.