НовиниЧеркащинаУквітчані: у черкаській галереї триває унікальна виставка світлин (ФОТО)

Уквітчані: у черкаській галереї триває унікальна виставка світлин (ФОТО)

- Advertisment -

Уквітчані, юні й справжні. Такими постали на світлинах черкаських майстринь героїні фотопроекту "Уквітчана". Той напередодні презентували у стінах Черкаської галереї народного мистецтва задля того, аби нагадати про прадавні традиції використання весільних головних уборів українок й показати – віночок і досі актуальний. Побували на відкритті фотовиставки й кореспонденти vikka.ua.

"Уквітчана" стала третім проектом, реалізованим спільно фотографинями Анною Криворотовою, Катериною Друзь та Черкаським обласним краєзнавчим музеєм. Авторки кажуть: натхненні успіхами двох попередніх – "Благословенні Богом українки" та "Родинний зв’язок" – вирішили показати черкасцям ще й красу головного весільного аксесуару наречених. Відтак, власноруч виготовили півтора десятки головних уборів за мотивами віночків з різних регіонів України. Наголошують: роботи є не репліками старовинних вінків, а сучасним їх втіленням.

Робота над проектом тривала близько року. За основу брали як експонати місцевого краєзнавчого музею, так і шукали варіанти в Інтернеті.

Експозицію виставки склали здебільшого віночки центрального регіону: Черкащина, Полтавщина, Київщина. Однак є й експонати з Одещини та Західної України. Ще століття тому віночок для юних українок мав сакральне значення і був певним оберегом. Тому для його створення обирались певні кольори та матеріали. Далеко не завжди вінок плели з живих квітів, адже весілля могло припадати не на сезон цвітіння. Тому почасти використовували тканину, тирсу, папір чи віск. Ті ж матеріали намагались задіяти і авторки проекту. Однак – додавши трохи свого творчого дизайнерського бачення.

"До людей ми хотіли донести в першу чергу, що носити вінок – не така вже й давня традиція, як всі вважають, зараз це на піку популярності, – пояснює фотомайстриня Анна Криворотова. – Подивіться, які в нас моделі: сучасні, з татуюванням, пірсингом. Тобто вінки влилися в наше реальне життя".
 

Участь у фотопроекті взяли 15 юних черкаських красунь. Хтось вже не вперше постає перед об’єктивами камер Анни та Катерини, хтось із захопленням спостерігав за участю своїх матусь у попередніх проектах, а для когось "Уквітчана" стала модельним дебютом.

Студентку Анну Нетахату до участі запросила завідувачка відділу етнографії Черкаського краєзнавчого музею Вікторія Наумчук. Дівчина каже: погодилась охоче, адже їй сподобався формат проекту.

"Поєднання етнічності та сучасності нині дуже актуальне. Адже таким чином ми показуємо, що цінуємо наші традиції, але разом з тим ідемо в ногу з часом. Цей проект показує цю нашу особливість", – ділиться Анна.
 

Віночок, який доповнив її образ, – родом з Коломийського району Івано-Франківщини. У свій час його робили з маків або інших червоних квітів. Нині ж майстрині вплели в нього квіти з червоного фетру. Пшеничні колоски оброблялись за особливою технологією і встановлювались у вигляді променів, утворюючи на головою нареченої незвичайне сяйво.

Аліна Островська досі під враженням від участі в фотопроекті. Каже, зрозуміла, що вінок – то найніжніший аксесуар образу української дівчини.

"А коли прийшла й побачила вінки вперше – був захват. Мій вінок – білий – весільний, тому я відчула себе трошки навіть нареченою", – розповідає дівчина.
 

Побачити на власні очі рукотворні весільні вінки й авторські світлини уквітчаних панянок у Галереї народного мистецтва можна буде до 24 червня. Потому творці виставки обіцяють відправити її у мандри Україною.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у черкаському музеї стартував автентично-емоційний фото проект про родинний зв’язок.

У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини.

 

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У ТЦК розповіли про подвиг капітана з Черкащини, який викликав вогонь на себе

Капітан 241 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Владислав Бондаренко, родом із Черкащини, отримав відзнаку Президента України «Хрест бойових...

Черкаська спортсменка виборола “срібло” на Всесвітній Гімназіаді U15 у Сербії

Юна борчиня з Черкащини Олександра Созінова здобула срібну медаль на Всесвітній Гімназіаді U15, яка триває у Сербії. Про це...

Цікаве:

Як вибрати надійний USB-кабель?

 Здавалося б, USB-кабель – дрібниця, якій не варто приділяти...

Як обрати університет в Словаччині: поради від Free Student Slovakia

Словаччина стала популярним вибором для студентів з усього світу,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас