Ми – голос тварин. І тільки ми можемо захистити чотирилапих від жорстокості цього світу. Такий меседж доносили оточуючим учасники Всеукраїнського маршу за тварин, який 15 вересня вже втретє пройшов у різних містах країни. Знову долучились до акції й місцеві любителі тварин.. Разом із зоозахисниками пройшли ходою і кореспонденти vikka.ua.
У Черкасах за організацію Всеукраїнського маршу за тварин, ініційованого організацією UAnimals, спільно взялись зоозахисники й благодійники з Черкаського обласного благодійного фонду “Життя”, Черкаського міського товариства захисту тварин “Друг”, благодійного фонду “Сіріус”, БО “Доброкіт” та місцеві активісти. Цьогорічний марш у Черкасах зібрав кілька сотень тих, кому не байдужа доля братів наших менших і хто готовий відстоювати їхні права і на рівні держави. 15 вересня аналогічна акція пройшла навіть в Антарктиді, де українці також виступили за права чотирилапих.
Президентка Черкаського обласного благодійного фонду “Життя” Оксана Савіцька впевнена: світ – це ми, і саме від нас залежить його доброта і майбутнє наших дітей. Саме тому закликає усіх, хто не бажає жити у жорстокому світі, боротись з цією жорстокістю.
Містяни долучались до ходи цілими родинами і разом зі своїми домашніми улюбленцями. Черкаський актор та музикант Сергій Бобров прийшов із донькою Мар’яною. Каже, саме заради неї бере участь у Марші
Заради участі в акції до Черкас з’їжджались і з навколишніх міст. Активісти, представники громад, педагоги разом зі своїми учнями – така делегація зоозахисників прибула з Канева. За словами представника тамтешньої організації “Фонд розвитку “Шевченків край” Якова Прогнімака, цього разу канівчани виражають протест проти існування хутряних фабрик. Саме таку, норкову фабрику, збираються побудувати у селі Яблунів, який входить до Канівської ОТГ.
Усі, хто долучився до Маршу за тварин, мали змогу поставити свій підпис під колективним зверненням до Верховної ради і Президента України. Те містить 11 основних вимог, які мають допомогти українцям стати на стежку гуманності:
- Заборонити використанняя тварин у цирках і дельфінаріях
- Заборонити експлуатацію тварин для жебракування та фотопослуг
- Заборонити створення і функціонування притравочних станцій та контактних зоопарків
- Відмовитись від використання живих тварин для тестування косметики та парфумерії
- Розвивати центри утримання та реабілітацію тварин, що постраждали від людини та її діяльності
- Заборонити хутрові ферми та відмовитись від кривавого матеріалу
- Сприяти припиненню діяльності живодерів-догхантерів
- Заборонити евтаназію, як метод регулювання чисельності безпритульних тварин
- Внести диких тварин природного ареалу України, що знаходяться на межі зникнення, до Червоної книги
- Чітко визначити права власності на тварину та позбавляти такого права у разі жорстокого поводження для забезпечення відповідальності власників
- Створити зоополіцію та запровадити в Україні дієву систему контролю та покарання за жорстоке поводження з тваринами
Різко висловлювались учасники ходи і проти полювання у його сучасному вигляді.
Окрім Маршу за тварин, акція включала ще кілька локації. Зокрема – виставку світлин, яка демонструє чарівну силу любові господарів, що перетворює змучених жорстокістю пухнастиків на справжніх красенів. А на Соборній площі юні учасники ходи малювали світ без жорстокості. Дітлахи розмальовували картини, створені спеціально для цієї події черкаськими художниками.
Ті ж, хто мріє про домашнього улюбленця, могли здійснити своє бажання просто під час акції. Зоозахисники представили трьох пухнастих красунь, кожну з яких одного разу вже зрадили господарі. Однак вони готові до зустрічі з новими – люблячими – людьми.
Як повідомляв сайт vikka.ua, школярі збудували на Черкащині будиночки для безпритульних тварин.