Вісім метеостанцій щоденно визначають рівні гамма-фону на майданчику спостережень. І ось уже 5 місяців підряд у м. Золотоноша фіксуються найнижчі значення – 11 мкР/год.
Також зменшились рівні гамма-фону у Звенигородському та Канівському районах, дещо підвищились – у місті Чигирин. Стабільність у середніх за місяць значеннях – на рівні 13 мкР/год – спостерігається у містах Жашків, Сміла та Умань. А ось у Черкасах протягом вересня значення гамма-випромінювання коливалось від 10 до 18 мкР/год. Про це інформує пресслужба Черкаського обласного гідрометцентру.
На сьогодні джерел радіоактивності ще багато. Це: і вітровий підйом радіонуклідів із забруднених ними територій; і лісові пожежі у Чорнобильській зоні відчуження; і космічне випромінювання; і природний фон, який створюють радіонукліди земної кори; і виробничі відходи діючих АЕС; і відходи від спалювання кам’яного вугілля на ТЕЦ тощо.
Але лише у випадку техногенних аварій на радіаційно-небезпечних об’єктах як на території України так і за її межами, можливе значне підвищення радіоактивності у природному середовищі.
Контрольний рівень природного гамма-фону складає 25 мкР/год.
У таблиці, приведеній нижче, надано середні за серпень-вересень, а також максимальні за вересень значення гамма-випромінювання, які зафіксовані метеостанціями на території Черкаської області.
Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині переважатиме суха й сонячна погода.