50 майбутніх трактористів завітали до Холодного Яру. З початку великої війни сюди приїжджають люди зі сходу та інших міст, щоб розвантажитися. Нині на реабілітацію в Холодний Яр прибули студенти з Бахмуту, які проходять практику в Лисянці. Інформує власкор ВІККА.
Почали із традиційної справи – ліплення хліба. Працюють за особливою давньою технологією.
АРТУР ЖУКОВСЬКИЙ, СПІВОРГАНІЗАТОР РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ:
Ми печемо традиційний автентичний хліб, по суті це як музейний експонат. Цей хліб, який був 500 або навіть 700 років назад.
Зі студентами діляться секретами ліплення.
АРТУР ЖУКОВСЬКИЙ, СПІВОРГАНІЗАТОР РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ:
Ви отако берете, дивіться, потягнули трошки і склали, потягнули і склали, потягнули і склали і так декілька разів зробили і таким чином, дивіться, що виходить. Вона стало ще більш таке, ще більш тянущеся таке, да. Більш цупке.
Далі студенти беруться до роботи власноруч. Експериментують із формами. Студент Іван виліплює з тіста штангу та гирю. Каже: обрав таку форму не випадково, адже займається пауерліфтингом.
Для декого з хлопців таке заняття не нове.
ОЛЕКСАНДР, СТУДЕНТ:
У мене мама пекар, ну по дому пекар. От, я їй іноді допомагаю, ліплю, печу.
Хліб виліплюють швидко. Далі ставлять хліб у піч на 20 хвилин. А поки хліб випікається, студенти йдуть слухати історії. Для них виступає казкар Сашко Лірник. Казкар розповідає: його розповіді цікаві як дітям, так і дорослим. Добирає історії під кожну аудиторію. Це як і звичні для більшості сюжети, так і казки, почуті та опрацьовані автором.
САШКО ЛІРНИК, КАЗКАР:
Я ніколи не готую якийсь список казок – це завжди імпровізація. У мене такий погляд був. Я бачу, що дорослі вже хлопці, а скоріше всього вони казок не слухали, не чули. Ну ото шо їм читали в дитинстві, тому я такий огляд зробив, пробігся зробив і дитячої казки, там якусь страшну розказав, комедійну і якусь філософську.
Організатор заходу каже: такі зустрічі допомагають вимушеним переселенцям адаптуватися та відволіктися від сумних подій.
АРТУР ЖУКОВСЬКИЙ, СПІВОРГАНІЗАТОР РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ:
Таким чином ми трошки даруємо їм позитиву, позитивних емоцій, щоб вони не були повністю погружені тільки в негатив, тільки в ці роздуми про війну. Показуємо, як в нас гарно на Україні, як можна радіти життю.
У Холодному яру радо зустрічають дітей і дорослих з різних куточків країни. На реабілітаційних заходах вже побували люди з Харкова, Краматорська, Попасної, Маріуполя. Ідея влаштовувати такі зустрічі виникла після повномасштабного вторгнення.
АРТУР ЖУКОВСЬКИЙ, СПІВОРГАНІЗАТОР РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ:
Ми почали проводити. Потім доєднуватися все більше й більше людей і за минулий рік ми десь 2,5 тисячі дітей прийняли у нас на цих заходах. Ну і в цьому році вже провели мабуть з 10 заходів.
Тож цього разу додали настрою майбутнім трактористам. На завершення казкар дав юнакам пораду:
САШКО ЛІРНИК, КАЗКАР:
Той в бою перемагає, хто характер справжній має і не той, хто люто злиться, лише той, хто не боїться. Так і зараз наші хоробрі воїни б’ють москалів і нічого не бояться. Слава Україні! Героям Слава.
Дивіться також: