НовиниУ п'ятірку найкращих військових музеїв України потрапили два з...

У п'ятірку найкращих військових музеїв України потрапили два з Черкащини

-

- Advertisment -

До 2014 року військові музеї доживали свій час, як забуті осередки холодної війни, тоталітарної радянщини та пафосної пам’яті ВВВ. Але після 2014 року ігнорувати військову тему стало неможливо. Зараз майже у кожному краєзнавчому музеї є хоча б один стенд, присвячений Майдану та подіям на Сході. За ці два роки відкрилися нові музеї та стали відповідати вимогам часу старі. До Дня захисника України 2016 року редакція популярного туристичного видання UA-Travels зробила добірку військових музеїв, які варто відвідати кожному українцю. Станом на 14 березня 2017-го, коли відзначається День добровольця, рейтинг залишається актуальним, повідомляє "Козацький край".

1. Музей АТО у Дніпрі

Відкритий цього року, музей є це спільною працею ветеранів АТО, волонтерів, науковців, художників і працівників Дніпропетровської облдержадміністрації. Експозиція досить незвичайна для наших музеїв, сповнена символізму та якогось, навіть, оптимізму. Наскільки нам відомо, це перший музей АТО у країні, і дуже-дуже приємно та символічно, що з’явився він саме у Дніпрі.

2. Військовий музей у с. Шампань на Черкащині

Адреса: Черкаська область, Звенигородський район, хут. Шампанія (дорога між Моринцями та Шевченковим). Планується перенесення до с. Козацьке цього ж району.

Музей створений волонтером-афганцем Олегом Бойком, краще попросити про екскурсію у самого засновника музею, який дуже емоційно розповість про гради, урагани та сепарів, покаже Леніна та поділиться планами, де він розмістить зірку з вежі зруйнованого Кремля. Містить зали Другої світової та Афганської війни (були засновані до АТО) та зал і територію навколо, присвячену АТО. Як розповідає сам засновник музею, він мав намір на території музею створити щось на кшталт афганського ландшафту, але почалася АТО і плани змінилися. Тепер ландшафт буде донецький.

Взагалі, це не просто музей, а центр патріотичного виховання для молоді і не тільки. Адміністрація проводить вишколи, стрільбища та тренування, а ще активно волонтерить для АТО та ремонтує техніку.

3. Музей участі України у Другій світовій війні у Києві

Найбільший музей країни військової тематики. Раніше був присвячений лише ВОВ, але зараз розповідає про участь України у Другій світовій взагалі. Музей було створено у 1970-х, але експозиції продумані, художні і вражаючи. Найсильніша – зал пам’яті.

У музеї дуже багато страшних експонатів, наприклад, рукавички з людської шкіри, або мило з людського жиру. Понівечена зброя, особисті речі загиблих, пропагандистські матеріали – музей величезний, експозиції насичені. Завершення огляду відбувається у великому світлому залі слави, де на стінах викарбовані ім’я героїв.

Сама територія музею, монумент Батьківщина-мати, техніка часів Другої світової та АТО, вражаючи скульптурні композиції, краєвиди на лівий берег Києва – все це варто того, щоб відвідати. Не зважаючи на те, що музей ще з радянських часів, засновникам вдалося уникнути радянської штучності. Тут відчуваєш біль за загиблими (чого немає у багатьох радянських музеях), а не пафосну гордість за перемогу, до якої не маєш жодного відношення.

4. Національний військово-історичний музей України у Києві

Це головний військовий музей країни, у якому представлено історію українського війська від часів Київської Русі до АТО. Дуже змістовні експозиції, присвячені Першій світовій на УНР. На відміну від радянщини, ці історичні періоди представлені у дуже небагатьох музеях.

Цілий поверх присвячений захисту державного суверенітету і територіальної цілісності України з 2014 року. Особисті речі загиблих, макет руїн Донецького аеропорту, експозиція з соняшниками на річницю Ілловайська.

На жаль, самі експозиції хоч і непогано художньо оформлені, але без гіда багато чого втрачається, особливо, на експозиціях, присвячених арміям УНР і Першої світової.

5. Музей Корсунь-Шевченківської битви у Корсуні-Шевченківському

Ще один музей, присвячений Другій світовій, а точніше, одній з її частин – Корсунь-Шевченківській операції. Варто зазначити, що це була масштабна битва (майже кожна висота у цій місцевості має якийсь військовий меморіал), і вона була переможна для радянських військ. Тому музей не має трагічності, але через свою локальність дуже шанобливо відтворює долі учасників операції та інших місцевих мешканців, які пішли воювати.

Останній зал присвячений Майдану і воїнам АТО.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах нагородили бійців-добровольців.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаські спортсмени здобули 9 медалей на Кубку України та Всеукраїнському турнірі

У Кременчуці відбувся Кубок України серед дорослих та Всеукраїнський турнір серед юнаків і юніорів з таеквон-до ІТФ. У змаганнях...

У Черкаській області за тиждень захворіли понад 4 тисячі осіб на ГРВІ та COVID-19

У період з 18 по 24 листопада 2024 року в Черкаській області зареєстровано 4 426 випадків захворювання на гострі...

Цікаве:

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x