У Галереї сценографії презентують свої костюми та декорації художники з Черкаського драматичного театру.
Наталія та Сергій Ридванецькі привезли свої найкращі роботи з постановок у різних містах України, повідомляє zaxid.net.
Містичні гоголівські герої, українське бароко і експерименти у сценографії – такими є роботи Наталії та Сергія Ридванецьких. Обоє закінчили Львівську академію мистецтв і працювали у Дрогобицькому театрі, а нині співпрацюють із 16 театрами України. Подружжя творить разом.
"Ми і на роботі спілкуємося про виставу, і додому переносимо всі ці робочі моменти. Так що часом хочеться відволіктися, але на результат це впливає однозначно позитивно", – каже художник-сценограф Сергій Ридванецький.
До Львова привезли найкращі костюми Наталі та макети декорацій Сергія.
"На жаль, ми не все змогли представити в силу того, що в Черкаському театрі трапилася пожежа і всі макети сценографії з цього театру та всі ескізи в нас пропали у пожежі", – розповіла художниця костюмів Наталія Ридванецька.
Одна пара костюмів – із паперу.
"Це була одна з наших улюблених вистав "На всякого мудреця доволі простоти", ми собі там так задумали сценографію паперову, костюми мали бути паперові як символ тимчасовості і тлінності", – пояснює Наталя Ридванецька.
А виставу "Великий льох" у Черкаському театрі, згадують художники, поставили у часи Помаранчевої Революції.
"Воно тоді дуже влучно співпало: два Віктори тоді балотувалися на президенти, а тут у виставі двох близнюків мали родити і один буде "як той кат катувати". Тобто така гостра була вистава", – каже художниця.
Наталія Ридванецька працювала і з історичним костюмом. Привезла до Львова українське бароко – стрій Галі з вистави "Назар Стодоля".
"Мали такий задум, щоб актори могли в тих костюмах працювати і на сцені, і поруч біля нас є Чигирин. Часто актори задіяні в якихось заходах і костюми ці використовуються", – додає пані Наталія.
Сергію Ридванецькому запам'яталася "Ніч перед Різдвом" у Херсонському театрі.
"Ми зробили таку ковзанку, тому що дуже багато мізансцен було таких фронтальних. Через те ми зробили такий прозорий пандус, до якого сковзувалися до глядацького залу і балет, і актори. Це було досить видовищно", – згадує художник.
Гоголівська тема не відпустила художника і продовжилася у постановці "Страшної помсти". Жартує: містика їх не переслідувала.
"Я вважаю, що це все забобони, але попри те, херсонці трошки боялися гоголівської теми, через те покликали священика перед репетиціями, він освятив ці всі декорації, покропив кожного. На жаль, ця вистава уже не в репертуарі", – каже Сергій Ридванецький.
"Автори цікаві, передовсім, своєю інтелігентністю, витонченістю і такою якоюсь душевною добротою", – запрошує директор Галереї сценографії Олег Онещак.
Виставка триватиме до 8 грудня.
Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах відкрили виставку "Зневажений геноцид".
Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!