1 листопада у світі відзначають День лисиці. Про це йдеться на Facebook-сторінці Черкаського зоологічного парку.
Спочатку цей день був пов'язаний в Західній Європі з початком сезону полювання на лисиць, який чітко відрізняється від полювання на усіх інших видів тварин. Через його жорстокість і специфічність, в Європі зменшилась чисельність популяції лисиці, і полювання на цих тварин було заборонено в багатьох країнах (наприклад, в Англії заборону ввели в 2004 році).
Лисиця – найпоширеніший з усіх видів псових (після вовка) тварин. Живе вона практично скрізь – від тундри до пустель, на всіх континентах за виключенням Антарктиди. В Австралію була завезена, де й успішно прижилася.
Лисиці спостережливі і дуже кмітливі тварини. І хоч їх і відносять до типових хижаків, про те у них раціон надзвичайно різноманітний, включає багато видів трав і ягід, і більше сотні видів тварин.
Спроба людини управляти популяціями та охорона лисиць стикаються з наступними проблемами: полювання на цих звірів заради хутра та зі спортивною метою; знищення тварин з метою зниження чисельності, через спробу контролювати випадки захворювань на сказ. Уже з 1980 по 1990 рр в тих місцях, де були помічені випадки захворювань, почали розкладати приманки з вакциною для цих тварин. В результаті хворобу вдалося здолати на більшій частині Європейського континенту.
Працівники Черкаського зоопарку вітають своїх колег, а також природоохоронні та лісогосподарські установи з цим святом.
Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкаському зоопарку загорівся павільйон із тваринами.