Працівники відповідних служб здійснювали рятувальні заходи на водоймах у селі Леськи, аби ліквідувати екологічне лихо, що спричинило загибель близько 300 тисяч рибин, повідомили vikka.uaу прес-службі Черкаської ОДА.
Нагадаємо, кілька днів тому на березі Кременчуцького водосховища на підвідному каналі Леськівської насосної станції почала масово гинути риба. За висновками експертів, причиною цьому стала її задуха.
Читайте:
"Тільки-но виявили явище задухи 29 серпня, відразу почали рятувати рибу, що залишилась у воді, встановивши кілька гідропомп для насичення води киснем. Терміново скликали обласну та районну комісії з питань техногенно-екологічної безпеки танадзвичайних ситуацій, прибули керівники ветеринарної, санітарної, екологічної служб. Першочергово вирішено було рятувати живу рибу, що залишилась у воді, та утилізувати непридатну", – зазначив директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА Олександр Криворучко
За словами Олександра Криворучка, допомогли в цьому Черкаська ТЕЦ та ПАТ "Азот" після звернення до них обласної адміністрації. Вони надали відповідно 3,5 та 5 тонн негашеного вапна, яке необхідне для знищення водорості.
"Вапно вступає у реакцію, в результаті виробляється кисень та знищує водорость. Й водночас вапно є абсолютно безпечним для живої риби", – зазначив Олександр Криворучко.
На сьогодні доступ до водойми для рибалок тимчасово обмежено. Проте вже є позитивний результат: вода місцями очистилась, невдовзі цвітіння має розійтись.