НовиниУ дорогу – з незнайомцем: черкащанам радять придивлятися до...

У дорогу – з незнайомцем: черкащанам радять придивлятися до своїх попутників

-

- Advertisment -

Наскільки безпечне явище автостоп та поїздки за оголошеннями з інтернет-мережі? Чи можна водіям бути спокійними за своїх попутників та наскільки подорожувальникам безпечно сідати в авто до незнайомця – розповіли vikka.ua черкаські експерти.

В Україні, як і в цілому у світі стають популярними сервіси, які допомагають заощадити. Для прикладу, такими є сайти, на яких можна знайти собі попутників. Це один із різновидів автостопу. Такі сервіси переконують: водії, які не проти узяти з собою попутників, не лише зекономлять собі на пальному, а й можуть знайти цікавого попутника, який не дасть засумувати у дорозі. А в майбутньому, може, стане й товаришем.

На Черкащині такі поїздки – не рідкість. Проаналізувавши сервіси автостопу, найчастіше черкащани їздять до столиці, Львова, Одеси та інших великих міст. Головне для попутників у таких поїздках – швидкість і комфорт, адже є можливість обрати автомобіль, на якому бажаєш добиратися. Та й за ціною часто такі поїздки обходяться дешевше, ніж квиток в автобусі чи вагоні-купе. Проте варто зважати на ще один аспект – безпеку.

Черкащанин Захар Колісніченко подорожує автостопом з 2011 року. Останнім часом, щоправда, частіше користується послугами "BlaBlaCar" – одного із сервісів для пошуку попутників. А іноді й сам підвозить пасажирів.

– Як і в побуті, потенційна небезпека в автостопі є завжди. Ну от звідки вам знати, що ваш чайник не торкне вас струмом, або ви забудете вимкнути духовку і станеться пожежа, чи просто серед вулиці на вас не нападе якийсь волоцюга? Всяке буває. Або ж через недотримання якихось превентивних заходів, але частіше випадково. І я б не сказав, що автостоп чимось аж такий небезпечний, – каже він.

Фото Facebook / Захар Колісніченко

За його словами, техніка безпеки при таких поїздках аналогічна поведінці у будь-якому публічному місці чи громадському транспорті. Потрібно старатися не взаємодіяти з небезпекою, хай навіть визначити її можна лиш за зовнішніми ознаками або інтуїтивно.

– Є елементарні зовнішні і поведінкові ознаки того, що людина не з добрими намірами, чи не надто адекватна. Для початку звертайте увагу на них. Якщо виник навіть маленький сумнів – просто майте сміливість та рішучість відмовитись від поїздки чи попутника, – радить Захар Колісніченко. – Коли ви вже у дорозі, повідомляйте про свої переміщення родичів чи друзів телефоном – це теж непоганий запобіжник. От коли відчули загрозу, або вона вже наявна, то тут всі методи виправдані. Телефонуйте в поліцію, галасуйте, застосовуйте хитрощі чи силу (оцінивши обставини), або ж… тікайте. Це нормально. Не варто панікувати. Дехто зі знайомих возить з собою газовий балончик, або ніж. Але ніколи, на щастя, ними не користувались.

Кілька порад щодо безпечних подорожей дала і черкаський психолог Інна Лук’янець. На її думку, користуватися автостопом ніколи не можна повністю безпечно, адже є лише кілька хвилин, щоб зорієнтуватися на психологічних особливостях іншої людини. Тому тут треба більше орієнтуватися на інтуїцію та інстинкт самозбереження. І якщо виникло відчуття невпевненості у водієві чи попутників, то краще не ігнорувати свої відчуття, а прислухатися.

– Має насторожити надмірна метушливість людини, різкі, поривчасті рухи, "бігання" очей, надмірна улесливість і припрошування. Грубість, брутальність, агресивність, наполегливість. Це те, що можна побачити за кілька хвилин. Хоча більше треба орієнтуватися на відчуття та інтуїцію. Такі поїздки завжди будуть потенційно небезпечними і не всі люди на них погоджуються – лише з певними рисами характеру і схильні до ризику, – зазначає психолог.

Фото gagauzmedia.md

Остерігатися підозрілих попутників радять і правоохоронці. Для тих, хто користується послугами автостопу, вони радять не спокушатися на комфорт чи швидкість поїздки, а в першу чергу дбати про власну безпеку.

– Не сідайте в автомобіль, в якому їде компанія незнайомих чоловіків. Звертайте увагу на номерні знаки транспортного засобу, завжди відправляйте своїм близьким повідомлення із номером та маркою машини, в якій їдете. Якщо з вами щось трапиться, то рідні принаймні знатимуть, у яке авто ви сідали востаннє і зможуть повідомити інформацію правоохоронцям. Усі важливі речі, документи та гроші зберігайте біля себе. Довіра також є важливою: якщо вам не подобається водій, краще не сідати до салону, а коректно повідомити, що вам не по дорозі, – наголошує старший інспектор прес-служби Управління патрульної поліції в м. Черкаси Зоя Вовк.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаський депутат розповів, як відремонтувати автівку коштом міста.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Золотоніському районі на пожежі загинув чоловік

24 листопада у селі Матвіївка, що в межах Новодмитрівської територіальної громади, сталася пожежа у житловому будинку. Про це повідомили...

У Чигиринській громаді заклади отримали гуманітарну допомогу

Чигиринська багатопрофільна лікарня та Територіальний центр соціального обслуговування Чигиринської міської ради отримали гуманітарну допомогу. Про це повідомляє пресслужба Чигиринської...

Цікаве:

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x