Шість тисяч невиліковно хворих на Черкащині потребують догляду. Ані персоналу, ані медичної апаратури – лише 10 ліжок. Це все, що поки мають у Черкаському хоспісі, йдеться в сюжеті 5 каналу.
На облаштування Центру паліативної допомоги у Черкасах чекали упродовж 20 років. Цьогоріч на базі обласного онкодиспансеру хоспіс відкрили. Проте коштів вистачило лише на одне відділення на 10 ліжок.
"За рахунок резервів у самому закладі знайшли можливість укомплектувати функціонування десяти ліжок", – зазначив заступник головного лікаря Черкаського обласного онкологічного диспансеру Володимир Карбівничий.
Поки ж у Центрі бракує обладнання та персоналу. Медсестра Надія Кутас опікується шістьма невиліковними пацієнтами. "Морально тяжко, і кожну втрату наших пацієнтів ми переносимо психологічно і на собі. Але намагаємося не показувати це", – розповіла медична сестра центру Надія Кутас.
Допомагати хоспісу взялися волонтери. Сергій Псюрник знає, як важко доглядати за такими людьми з власного досвіду.
"Батько хворів, брат хворів, а мама не змогла пережити смерть брата, тому з трьох людей двом потрібна була допомога. Ситуація у місті така, що людину встигають виписати додому на симптоматичне лікування. "До побачення, Іван Іванович, йдіть помирати вдома", – каже волонтер Сергій.
Щороку хоспісного утримання в області потребують 6 тисяч невиліковно хворих. Скільком наступного року з бюджету зможуть допомогти – досі достеменно невідомо.
Депутати прокоментували у листі, коли фінансуватиметься заклад. Цитата начальника обласного управління охорони здоров’я Михайла Лобаса: "У 2017 році через відсутність приміщень для створення Центру паліативної допомоги видатки на його утримання не планувалися з початку року". Водночас у листі запевнили, що з наступного року кошти на утримання та розвиток центру таки виділять.
Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині майже 6 тисяч жінок хворіють на рак молочної залози.