У черкаському тролейбусі, який рухається за маршрутом 1А, з’явилася додаткова версія оголошення зупинок – англійською мовою. Її самостійно запровадив водій транспорту Євгеній Лиходід. Про це повідомляє Zmi.ck.ua.
Голос, який озвучує зупинки українською – його власний, англійською ж назви зупинок лунають жіночим голосом завдяки спеціальній програмі.
"Я прийшов цього року працювати водієм тролейбусу. Обов’язковою вимогою є оголошення усіх зупинок. Через місяць-два мені набридло, я почав думати, як реалізувати те, щоб озвучення було автоматичним. Для цього знадобилося багато часу. На спеціальному сайті я вибрав голос, який мені сподобався найбільше, і записав назви зупинок, розташовані на вулиці Шевченка. Українською довелося записувати власний голос, адже в програмі цієї мови немає", – розповів Євгеній Лиходід.
Так, за словами, водія, аби в салоні звучала українська й англійська "озвучка" зупинок, він підносить до мікрофону смартфон. Це можна робити й за допомогою, наприклад, планшету.
Колеги водія визнають ідею гарною. Так, один із них, за словами Євгенія Анатолійовича, вже звернувся до нього з проханням скинути базу, але той ще не встиг цього зробити через брак вільного від роботи часу.
Як розповів водій тролейбусу Максим Коцюба, в інших тролейбусах, де є оголошення зупинок – це також справа рук черкаських фанатів та любителів електротранспорту..
"У себе в тролейбусі я сам беру до рук мікрофон та оголошую зупинки. Я не такий кмітливий хлопчина, який зміг би це все довести до логічного завершення. У нас щє є один такий троллейбус, де водій сам також через планшет це впровадив за таким же принципом. Але це насамперед має робити підприємство, а не безпосередньо водії на своєму ентузіазмі, як я, наприклад, за власні кошти купую матеріали й фарбую, бо сам від цього задоволення отримую, і щоб підтримувати естетичний вигляд тролейбуса", – сказав Максим Коцюба.
Директор КП "Черкасиелектротранс" Петро Кучер зазначив, що на підприємстві працюють над тим, щоб в усіх міських тролейбусах була "озвучка" зупинок. Наразі ж вона є в 50% тролейбусів від загальної кількості, які виходять на лінію. В усіх інших водії мають самостійно оголошувати зупинки. Впровадження системи озвучення передбачено в програмі розвитку електричного транспорту. Чи втілять пропозиції в життя залежить від депутатів, чи підтримають вони прохання закласти в бюджет на це кошти.
Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах з'явився новий тролейбусний маршрут.