Справжній професійний марафон провели днями на базі Черкаського онкодиспансеру. У рамках з’їзду Академії української урології найкращі хірурги країни ділилися знаннями й уміннями. Повідомляє власкор ВІККА.
За перший день провели п’ять операцій. Видаляли камені з нирок. Сучасний метод – лапароскопія – дає змогу зменшити наслідки втручання і скоротити період відновлення пацієнта.
СЕРГІЙ ВОЗІАНОВ, ДИРЕКТОР ДУ «ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ УКРАЇНИ НАМН УКРАЇНИ»:
«Знаходження у стаціонарі, залежно від клініки, залежно від розмірів каменю, скільки часу зайняла операція, становить від 2 до 6-7 днів. Залишається один розріз один сантиметр, а може два, а може три, якщо робимо мультидоступ до каменю».
Серед організаторів з’їзду – черкаський хірург Роман Морару-Бурлеску. За його словами, захід є унікальним. В одній операційній концентрується досвід найкращих фахівців країни. Близько тридцяти лікарів приїхали до Черкас і близько трьох сотень – спостерігають за операціями онлайн.
РОМАН МОРАРУ-БУРЛЕСКУ, ЗАВІДУВАЧ ЧЕРКАСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ОНКОУРОЛОГІЇ
«Це ознака того, що ми насправді рухаємося в бік Євросоюзу. Тому що, на жаль, в медицині і хірургічній спільноті минулих років складалася така ситуація, коли хірурги замикалися і не надавали інформацію широкому загалу».
Столичний фахівець Микола Соснін пригадує: ще років десять тому хірургам не вистачало можливостей для практики, тому їздив на майстер-класи за кордон. З 2017 року аналогічні заходи впровадили на базі кафедри у Києві. Нині ж він – один із тих, хто демонструватиме свої уміння на загал.
МИКОЛА СОСНІН, ДОЦЕНТ КАФЕДРИ УРОЛОГІЇ НУОЗУ ІМ. ШУПИКА:
«Це дуже корисно для наших лікарів, тому що вони мають можливість не виїжджаючи за кордон отримати усю інформацію тут, на місці. Вчитися, приймати участь, задавати питання і постійно розвиватися».
Дмитро Казмірчук – серед тих, хто спостерігає. Вінницький лікар зізнається: насамперед цікавиться операціями свого профілю. Це, зокрема, видалення пухлини передміхурової залози. Каже, поїхати навчатися за кордон нині складно, тому професійні з’їзди особливо важливі.
ДМИТРО КАЗМІРЧУК, ЛІКАР-ОНКОУРОЛОГ ПОДІЛЬСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ОНКОЛОГІЇ:
«Останні кілька років відомо, що ковід був і вони були обмежені, зараз війна в країні і, на превеликий жаль, за останні два роки це мабуть один із небагатьох заходів і тим паче з такої спеціальності, досить рідкісної, на сьогоднішній день».
Читайте також: