У черкаській школі №3 подовжують збирати благодійні внески за можливість "відкосити" від навчально-трудової практики під час літніх канікул. Про це повідомила громадська активістка, мама п'ятикласника Вікторія Феофілова.
Або відвідувати мовний табір у школі, або проходити навчально-трудову практику, сапаючи грядки на пришкільній ділянці, або заплатити 100 грн благодійного внеску на розвиток школи – таку альтернативу запропонували у школі, – написала активістка на свій сторінці у Facebook.
"Я, трошки, так би мовити, вражена. У табір дитина не хоче категорично (ну, ще б пак, хто влітку хоче ходити в школу), і у нього вже запланований похід у Холодний Яр на ці дні. Сапати грядки при школі – ну це теж прекрасно, враховучи те, що у мене свої грядки і мені б не завадило зовсім, щоб він "практикувався" вдома. Ну а про 100 грн, якими від усього цього можна відкупитися – я тут взагалі мовчу. Звісно, мені легше віддати гроші і не тягати дитину півліта у місто. Але що ж це у нас за "реформа освіти" така?" – зазначила черкащанка.
Наскільки законними є вимоги черкаських освітян, сайт vikka.ua поцікавився у профільному департаменті. Дізнавшись про таку винахідливість педагогів, начальник управління освіти міськради Євген Степко був дуже обурений.
"Це просто аморально. То давайте тоді від армії відкуплятися грошима. Зараз цю вчительку будемо шукати і карати. Гроші не мають права збирати ні під яким приводом. Відповідно до розпорядження міського голови від 5 лютого поточного року, збір коштів на поточне утримання у школах і садочках заборонений", – наголосив Євген Степко.
Чиновник радить у випадках подібних порушень писати заяви до департаменту освіти. Він також зазначає, що якщо вже заклад ухвалив рішення про проведення практики (централізовано це рішення не регламентується), то "відкосити" від нього не вдасться, бо воно є обов’язковим до виконання.
Як повідомляв сайт vikka.ua, учні сільських шкіл з усієї України на Черкащині презентували власні ініціативи.