НовиниУ черкаській акваторії Дніпра масово гине риба: фахівці з'ясовують...

У черкаській акваторії Дніпра масово гине риба: фахівці з'ясовують причину (ФОТО)

-

- Advertisment -

До берега Дніпра у Черкасах масово прибиває дохлу крупну рибу. Черкащани стурбовані цим явищем та екологічною ситуацією, яка могла призвести до загибелі водної фауни. Про це сайту vikka.ua повідомила екологічний активіст Людмила Ткаченко.

До громадської діячки зверталися черкащани з проханням розібратися у питанні. Екоактивістка не виключає, що риба гине через шкідливі викиди підприємств.

За словами черкащан, дохлу рибу бачили від Долини троянд і аж до пляжу "Живчик". При цьому прибирати залишки риби дехто з громадян взявся сам.

"Моя версія, що хтось здійснив скиди неочищених стічних вод. Є вірогідність, що до цього може бути причетне будь-яке підприємство, що розміщене вище за течією", – каже Людмила Ткаченко.

Вона переконана, що причини загибелі риби неприродного характеру. "Щороку тенденція навесні одна й та ж сама. Про те, що рибі не вистачає кисню ми не можемо говорити. Зараз не ті погодні умови. Тому треба шукати порушника", – пояснює вона.

На думку Людмили Ткаченко, питання мають взяти на контроль обласна державна екологічна інспекція, прокуратура та поліція.

У той же час начальник відділу інструментального лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Черкаській області Валентина Тарабукіна заявила, що концентрація розчиненого у воді кисню наразі у нормі. Про це свідчать останні аналізи.

"Учора ми спільно з рибінспекцією брали проби поверхневої води вище Черкас, у районі пляжу "Бочка", поблизу вулиці Крилова, на пляжі біля Долини троянд та нижче міста Черкаси за течією. Результати повного гідрохімічного аналізу будуть готові за кілька днів", – повідомила вона.

За її словами, попередні аналізи води, які проводилися у березні, не виявили відхилення від норми.

"Як біолог я можу підтвердити, що викиди риби – природне явище. У квітні була незвично тепла температура і риба почала нерест. Потім у травні температура впала і риба не може викинути ікру, вона перегорає. Через це риба пухне і гине", – пояснила Валентина Тарабукіна.

При цьому Черкаське регіональне управління водних ресурсів нарахувало по області 17 водокористувачів-забруднювачів. Серед них за загальним об’ємом скинутих стічних вод найбільше забруднює КП "ЧЕЛУАШ", яке через зливову каналізацію обласного центру без будь-якої очистки здійснює скиди у Дніпро.

Усі фото – aktsent.com.ua

Забруднюють водні об’єкти стічними водами й водоканали міст Кам’янка, Тальне, Ватутіне, Золотоноша. Причиною такого екологічного лиха є застарілість технологій очистки або й узагалі відсутність очисних споруд в районних центрах. А такими є Драбівський, Городищенський, Шполянський, Жашківський та Корсунь-Шевченківський.

Як повідомляв сайт vikka.ua, браконьєри продовжують промишляти на черкаських водоймах.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У селах Канівської громади видалять аварійні дерева

У селах Кононча, Хутір Хмільне, Яблунів, Пекарі та Межиріч Канівської громади проведуть санітарну обрізку та вирізання 59 аварійних дерев....

СБУ мають жорсткіше діяти щодо московської церкви – мер Черкас

Держава і спецслужби мають жорсткіше діяти по відношенню до священників та церков московського патріархату. Про це під час ефіру...

Цікаве:

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...

Як обладнання для будівництва Karcher забезпечує чистоту майданчика та продуктивність робіт

На будівельному майданчику чистота та ефективність — це не...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x