Укласти охоронний договір на історичний будинок по вулиці Гоголя, що в Черкасах, зобов’язав Черкаський окружний адміністративний суд підприємство «Надія». Забудовник має це зробити протягом місяця. Проте частина історичного будинку вже зруйнована.
Прокурори Черкаської обласної прокуратури звернулися до суду з вимогою зобовязати ПП «Надія» та фізичну особу Руслана Усова укласти з Управлінням культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації охоронний договір на об`єкт культурної спадщини житловий будинок (кін. ХІХ по. ХХ ст.) по вул. Гоголя.
Мова йде про історичний одноповерховий будинок по вулиці Гоголя, 221. Кілька років тому ПП «Надія» викупило частину цього будинку. Як згодом у коментарях виданню «18000», зізнавався представник забудовника, замість частини будинку забудовник планував зробити благоустрій для сусідньої багатоповерхівки. Із цією метою вони зруйнували частину ганку і прибудову.
В іншій частині будинку нині проживають люди.
За інформацією прокуратури, укладання охоронного договору передбачає «збереження такої памятки і підтримка її в належному стані».
Місцеві історики і краєзнавці зазначають, що цей будинок має історичну цінність. Він був зведений ще у 1904 році із цегли місцевого виробництва, яку виробляв черкаський грабар Лисак. В самому будинку краєзнавці виявили піч, так звану «голландку». Вона також викладена із кахлі місцевого виробництва.
Яким чином забудовник «підтримуватиме будівлю в належному стані», коли частина будинку зруйнована – невідомо.
Про цю ситуацію ВІККА-НОВИНИ вже розповідали
Читайте також на сайті vikka.ua
- Київський архітектор родом з харківського Ізюму Костянтин Нагорний викладає на своїй сторінці в мережі Фейсбук картини Черкас. Їх він виконує у досить цікавій техніці – графіка.
- У Черкасах понад 120 років тому на майже 40 тисяч населення було 13 синагог та молитовних будинків. Із цих сакральних єврейських споруд до наших днів дожили лише три. Що сталося із іншими? Де вони були? Чому вони зводилися трохи не в кварталі одна від одної?
- Архітектурне обличчя Черкас досить куце. Це визнають і історики, і краєзнавці і черкаські архітектори. На сьогодні Черкаси мають 8 пам’яток архітектури та ще три десятка історичних будинків, які зводилися 100 і більше років тому. Більшість із них перебувають у занедбаному стані.
- Найбільшого удару по архітектурному обличчю Черкас нанесла саме радянська влада. В часи СРСР зносились цілі квартали так званої «міщанської забудови».