додому Новини У Черкасах водіїв карають гривнею за те, що "не помічають" карету "швидкої"

У Черкасах водіїв карають гривнею за те, що "не помічають" карету "швидкої"

0

Коли кожна секунда на вагу золота, а водії вперто не чують спецсигналу "швидкої", змусити їх дотримуватися правил дорожнього руху мають штрафи. Відкрутитися від покарання не вдасться – автівки черкаських медиків віднедавна обладнані спеціальними "очима".

"Записи з відеореєстраторів допомагають у вирішенні конфліктних ситуацій на дорозі. З ними спокійніше їздити", – зізнається водій карети "швидкої" Олександр Завалко. Чоловік сів за кермо "швидкої" рік тому.

Відеореєстратор вмикається, як тільки карета швидкої рушає з місця. Після закінчення зміни водій здає карту пам'яті із записом звіту про поїздку. У випадку виявлення порушення, наприклад, коли водії на сигнал не поступалися дорогою, така інформація передається правоохоронцям.

Нагадаємо, два роки тому карети "швидкої", що обслуговують Черкаси, обладнали відеореєстраторами. 22 пристрої придбав український бізнесмен, один із меценатів "Черкаських Мавп" Михайло Бродський.

Директор КУ "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради" Владислав Свириденко у свою чергу сподівається, що обладнають такими технічними засобами усі карети "швидкої". Наразі на балансі Центру 131 автівка.

"На мою думку, всі автомобілі швидкої медичної допомоги мають бути забезпечені не тільки GPS-трекерами (85 відсотків автомобілів ними оснащені), а й відеореєстраторами. Можливо, у нас переглянуть законодавство і так, як у всьому світі, запис із відеореєстратора буде доказом у суді", – зазначає директор КУ "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради" Владислав Свириденко.

Та поки що за ненадання переваги в русі "швидким" водієві доведеться сплатити штраф у розмірі від 510 до 680 грн. Це передбачено Кодексом України про адміністративні правопорушення.

"Під час ДТП, коли на місці працює оперативна група, записи з відеореєстратора можуть бути долучені до матеріалів провадження, і можуть враховуватися під час розслідування", – додає начальник сектору комунікації ГУ Національної поліції в Черкаській області Дмитро Грищенко.

Як повідомляв сайт vikka.ua, швидка допомога на Черкащині вичерпала свій ресурс.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version