У Черкасах по вулиці Б. Вишневецького між Благовісною та Надпільною стоїть житловий будинок із колонами і цікавим ліпленням. Копію такого будинку знайшли в Києві по вулиці Алматинській. Фото будинків-близнюків виклав на своїй сторінці черкащанин Юрій Мезенцев.
Як виявилося, це будинки ДОСИ – дома офицерского состава. Їх будували у 50-60-х роках. Переважно будинки стояли біля військових частинах. У коментарях до посту черкщанин Анатолій Сердюк зазначив, що такі багатоповерхівки будувалися переважно для родин офіцерів.
«У Черкасах тоді розміщувалися танкова та артилерійська дивізії. Під час служби (в кінці 1960-х) в підмосковному калінінграді (зараз Корольов) в закритому військовому містечку було декілька таких будинків з дуже схожим архітектурним оздобленням, а решта ДОСів (переважна більшість) – «хрущовки», – написав Анатолій Сердюк.
Як вдалося зясувати, у Києві будинок-близнюк по вулиці Алматинській звели за проектом місцевого архітектора Анатолія Добровольського. Він був головним архітектором Києва у 50-ті роки. Ймовірно, що згодом за його проектом збудували ДОС і по вулиці Б. Вишневецького у Черкасах.
У коментарях черкащани зізнаються, що попри красивий вигляд, будинок не надто пристосований до життя.
«Нічого цінного в цих будинках немає, окрім ліпнини. Фундамент низький, підвалів немає, дуже волого, особливо взимку. Стріхи прогнили і вода просочується крізь тріщини в стінах, тим самим з’являється грибок. Квартир в будинку всього 20, то ж організувати ОСББ неможливо, а ті кому ми сплачуємо за послуги практично нічого не роблять. Так що, плануємо якомога швидше змінити житло», – написала черкащанка Юлія Клювак.
Читайте також на сайті vikka.ua
- Старе і сучасне зображення узвозу Судовий (а нині Пушкіна), що в Черкасах в мікрорайоні Казбет, виклав черкащанин Юрій Мезенцев/
- Для школярів створять авторський курс історії Черкащини. У цьому курсі буде викладатися історія Черкащини та безпосередньо міста Черкаси. Історики, краєзнавці, археологи та вчителі розпочали роботу над створенням методичних матеріалів, які будуть викладатися, як факультатив у закладах освіти для 8-9 класів.
Приєднуйтеся до телекомпанії ВІККА:
Читайте новини на сайті: https://www.vikka.ua
Підписуйтеся на Telegram: https://t.me/vikka_news
Коментуйте в Facebook: https://www.facebook.com/TelekanalVIKKA
Дивіться в Instagram: https://www.instagram.com/vikka_tv