У Черкасах з’явилася трипільська споруда. Це альтанка, виконана у автентичному стилі. Її урочисте відкриття відбулося у черкаському міському парку "Сосновий бір". Таку родзинку Черкаси отримали з нагоди святкування Дня міста та закриття фестивалю майстрів "Дивосвіт. Камінь, дерево та метал". Про символічність, особливості та історію виникнення альтанки дізнавався кореспондент сайту vikka.ua.
Автор ідеї архітектор Роман Турецький та директор КП "Дирекція парків" Володимир Стойко зазначили, що створення альтанки та облаштування прилеглої території зайняло приблизно 1,5 місяця. Протягом цього часу митці неодноразово трансформували свої погляди щодо зовнішнього вигляду споруди.
Автор ідеї створення альтанки Роман Турецький із мамою
Прес-секретар патрульної поліції Черкас Зоя Вовк позує біля альтанки для свого весільного фотоальбому
"Під час фестивалів скульптури всі робили окремі речі. Тепер же вирішили створити щось спільне. Оскільки трипільська скульптура найдревніша на нашій території, вирішили зробити споруду в її стилі. Все, що зображене на альтанці, це трипільська орнаменталістика", – розповів автор ідеї Роман Турецький.
Він зазначив, що в орнаменті, нанесеному на дубові стовпи альтанки, чимало зображень стихії води. Таким чином, черкаські митці втілили у своєму творі значення джерел та річок для наших пращурів, а також вшанували Дніпро.
Скульптори Микола Дзецина та Олена Додатко
Матеріали теж використовували символічні: камінь, дерево, метал, скло. Хоча металу у трипільців було мало, а скла вони не знали. "Останні елементи ми задіяли, як символ розвитку, прогресу та зв’язку між поколіннями", – пояснив Роман Турецький.
.
Нова локація парку – це плід роботи 6 черкаських митців: Романа Турецького, Олени Додатко, Миколи Дзецини, Владислава Димйона, Дмитра Бур’яна та Олександра Турецького. З матеріальною частиною задуму їм допомагала міська влада та підприємства міста.
Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині відкрили сільський міні-парк.