Міська державна лікарня ветеринарної медицини у Черкасах розпочинає місячник з профілактики сказу. Черкасці, власники котів та собак, можуть звертатися до фахівців, аби зробити щеплення від цієї смертельної хвороби.
Імунізувати домашніх тварин слід щонайменше раз на рік, відколи тим виповнилося 3 місяці, інформує пресслужба обласного управління Держпродспоживслужби.
План-графік проведення заходів з імунізації тварин проти сказу в м. Черкаси:
15.06.2020 – Дахнівка (біля магазину "Бережок")
16.06.2020 – Дахнівка, на розі вул. Кириченко – 2-го Українського фронту
17.06.2020 – на розі 2-го Українського фронту – вул. Піддубного
18.06.2020 – на розі вул.Горіхова (вул.М.Рокосовського) – генерала Рибалка
Щеплення на пунктах проводитимуть з 16:00 до 19:00.
Упродовж року щеплення можна зробити у Міській державній лікарні ветеринарної медицини по вул. Свято-Макаріївська (вул.Леніна), 133 з 8.00 до 17.00.
Телефон для довідок: (0472) 63-49-92
Довідково
Сказ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Він вражає центральну нервову систему, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Щоб не допустити захворювання, слід щепити тварин. Вакцинацію тварині потрібно робити щорічно.
Людина заражається під час укусу або ослизнення хворою твариною. І мова не лише про собак, щеплення від сказу необхідне і іншим домашнім тваринам.
В Україні найчастіше реєструється сказ котів. Перші ознаки: наростаючий неспокій, збудження, хриплий голос, переляканий погляд, агресивна поведінка, тварина нападає, уникає господарів. Під час нападу її важко відірвати від рани через спазм жувальних м’язів. Рани глибокі, краї їхні злипаються і важко піддаються обробці.
Хвора на сказ собака стає пригніченою, постійно лежить, втрачає апетит, байдужа до води – гідрофобії немає. Наприкінці другого дня виникає неспокій, собака намагається сховатися в куток (під ліжко в буду), хапає ротом повітря, може розгризати свою загоєну рану, ковтає неїстівні предмети. Може тікати з дому, нападає на людей.
Зверніть увагу, якщо вашу щеплену від сказу тварину вкусила хвора, вона не буде джерелом зараження.
У природі сказ поширюють лисиці, вовки, єнотовидні та безпритульні собаки. Хворі дикі тварини перестають боятися людей, шукають контакту, навіть удень можуть забігати до населених пунктів, нападати на людей або тварин.
Як повідомляв сайт vikka.ua, за період нересту браконьєри виловили на Черкащині понад 40 тонн риби.