Студенти-розробники презентували 28 листопада у міській раді допрацьований додаток Busway на системі Android, передає кореспондент vikka.ua.
Проект, який дозволятиме моніторити громадський транспорт з розширеними можливостями, студенти вже презентували кілька місяців тому. Тоді хлопці отримали багато критики та звинувачень у свій бік. Наразі розробники не зупинилися на досягнутому і презентували допрацьовану версію безкоштовного додатку владі та громадянам міста.
"За цей час ми досягли вже певних успіхів. Насамперед для влади це певний контроль над рухом транспорту в нашому місті. Також це автоматична фіксація всіх порушень, які можливі з автотранспортом, така собі система звітності. Лише за сьогодні програма зафіксувала більше 200 порушень", – розповідає студент-розробник Юрій Шинкаренко. – Ми створили додаток для того, щоб людина могла орієнтуватися, через скільки хвилин приїде потрібний їй транспортний засіб".
Хлопці розповідають, що проблема руху транспорту їх завжди хвилювала. Особливої ідеї спочатку в них не було, як саме втілити цей проект, та коли стали до написання програми, процес пішов сам і результатом вони більш ніж задоволені.
"Зараз у нас в планах зробити єдиний диспетчерський центр, який контролюватиме не тільки громадський транспорт, але і сміттєвози, дорожню техніку та певні служби оперативного реагування, – розповідає інший студент Андрій Проценко. – Після презентації проекту ми знайшли гарного інвестора і вже зараз GPS-трекери стоять в 50 тролейбусах, також працює автоматичне оголошення зупинок. На майбутнє плануємо розробку такого ж проекту і в автобусах".
Також розробники працюють над проектом впровадження електронного квитка. Хлопці наголошують, що для міста Черкаси їхні проекти цілком безкоштовні.
Керівник черкаської ІТ-компанії і розробник іншого додатку для контролю за рухом громадського транспорту MapaMagic Віктор Євпак досить скептично розпитував хлопців про термін розробки та вартість їхньої програми.
Нагадаємо, на встановлення однієї системи нагляду за транспортом було витрачено 4,5 тисячі гривень.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкасці перші в Україні отримали можливість сплачувати за проїзд у маршрутках без готівки.