У Черкаському обласному онкологічному диспансері провели планову лапароскопічну операцію за допомогою віртуальної операційної «Epiqar». Про це повідомляють у Черкаській обласній державній адміністрації.
У закладі систему було застосовано вперше — консультації надавали провідні спеціалісти лікарні, які віддалено спостерігали за ходом операції і мали змогу бачити, що відбувається з органами пацієнта.
«Це була перевірка роботи віртуальної операційної «Epiqar» і вона показала, які можливості відкриваються для нас у перспективі», — прокоментував Ігор Гайдай, завідувач організаційно-методичного відділу Черкасього обласного онкологічного диспансеру.
За його словами, система дає абсолютний ефект присутності в операційній — аудіо, відеоряд, розширення 4К — усе це дозволяє до найменших деталей спостерігати за ходом операції.
«Сьогодні була планова звичайна операція, для її успішного проведення консультативних послуг моїх колег було достатньо. Але тепер ми знаємо, як правильно за допомогою «Epiqar» запрошувати консультації колег з інших профільних медичних закладів при більш складних оперативних втручаннях, наприклад, операції на печінці», – додав Ігор Гайдай.
Телемедична платформа «Epiqar» дозволяє об’єднати в єдину захищену мережу камери, встановлені в операційних кімнатах у різних медичних закладах та надати медичним працівникам у будь-якій точці світу можливість бачити всю операційну, а також отримувати пряму відеотрансляцію з роботів-маніпуляторів, які використовуються під час операцій.
Читайте також: