НовиниУ Черкасах презентували відкоригований генеральний план (ФОТО)

У Черкасах презентували відкоригований генеральний план (ФОТО)

-

- Advertisment -

У Черкасах триває актуалізація діючого генерального плану. Коригування цього важливого документа здійснює проектна організація, яка свого часу виграла тендер на проведення цих робіт, ТОВ "Інститут Харківпроект", повідомляє прес-служба Черкаської мерії.

Як розповів головний архітектор Черкас Віталій Чернуха, нинішній генеральний план, який був затверджений наприкінці 2011 року, давно потребував удосконалення. Владці вправі не частіше, аніж раз на п’ять років вносити зміни до нього. Мета цих змін – обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови міста, здійснення актуалізації земельних ділянок за пропозиціями населення, а ще – врахування державних інтересів.

– Цього разу ми спробували максимально врахувати те майно й ті земельні ділянки, які вже є в приватній власності, – сказав Віталій Володимирович. – У попередньому генеральному плані розробники оминули увагою низку таких моментів.

А ось для вирішення спірних питань, які виникатимуть у ході обговорення проекту відкоригованого генплану, буде створена спеціальна погоджувальна комісія. До її складу включать щонайменше 25 осіб із числа фахівців різних галузей та громадських діячів (представників тих організацій, що працюють на всеукраїнському рівні). Їхні рішення на рахунок генплану затверджуватимуть на засіданні виконавчого комітету.

– Після узагальнення всіх зауважень ми передамо їх виконавцю робіт, за близько півтора місяці він має внести врахування пропозицій громадськості в проект, – розповів Віталій Чернуха. – Далі ми передаємо відкоригований генеральний план на експертизу, яка триватиме до 45 днів. І тільки після отримання позитивного експертного висновку зможемо виносити документ на розгляд і затвердження на сесії міської ради.

Днями його розглянули на засіданні архітектурно-містобудівної ради. До обговорення долучилося з півсотні фахівців. Серед них – представники ДП "Черкаське лісове господарство", ПАТ "Черкасигаз", ПАТ "Черкасиобленерго", КП "Аеропорт Черкаси", міської Держпродспоживслужби, департаменту екології та природних ресурсів Черкаської ОДА, очільники навколишніх сіл, землевпорядники та депутати міської ради.

Як розповів начальник відділу містобудівного кадастру та ГІС Федір Балаба, серед суттєвих змін – розширення меж міста в районі села Геронимівка та Кременчуцького водосховища, зменшення "червоних ліній" там, де це можливо, нові умовні позначення, які дозволятимуть садибну житлову забудову також перепрофілювати й на комерційну.

– У цьому проекті генплану місто Черкаси передбачає проектні межі в Кременчуцькому водосховищі, у частині фарватеру, де наразі межа Свидівоцької та Червонослобідської сільських рад, – зазначив Федір Леонідович. – Тоді як межі з Хутірською, Степанківською, Руськополянською радами лишають без змін. Натомість через можливі плани на розвиток аеропорту й збільшення його злітно-посадкової смуги (розширення на кілометр) пропонується змінити межі з Геронимівкою. І ще – під час проведення актуалізації хочемо впорядкувати ситуацію з кладовищами на Руставі. Зараз ця територія перебуває у адміністративних межах Геронимівки, а от земля – в постійному користуванні КП "Комбінат комунальних підприємств" міської ради. Тож логічно було б перевести й адміністративно в межі Черкас.

Водночас на частині вулиць, де це було можливим, зменшили ширину "червоних ліній". Для прикладу, на бульварі Шевченка з 50 до 42 метрів, на вулиці Благовісній із 45 до 30-35 метрів, на вулиці Михайла Грушевського (колишня Котовського) до 35 метрів.

– Ми намагалися зробити так, щоб, із одного боку, забезпечити виконання державних будівельних норм на магістральних вулицях районного та загальноміського значення, та разом із тим, хотіли мінімізувати зріз фронту вже існуючої забудови. Адже у червоних лініях, згідно з законодавством, нічого капітального зводити не можна, – розповів Федір Балаба.

Окрім того, за його словами, у цьому варіанті генерального плану з’явилося нове умовне позначення "територія реконструкції та впорядкування садибно-житлової забудови". Це означає, що власники зможуть без перешкод перепрофілювати свій дім у магазин, офіс тощо.

Під час обговорення на архітектурно-містобудівній раді вже виникло й кілька спірних питань. Як-то: доцільність зарахування до адміністративних меж обласного центру близько 27 га лісових насаджень. Нині вони перебувають у державній власності на балансі ДП "Черкаське лісове господарство". На думку його фахівців, немає жодної необхідності передавати їх у власність міста.

Представники КСН "Соснівський" заперечували прокладання дороги по вулиці Золотоніській до вулиці Набережної через територію лісопарку.

Ці та інші зауваження вирішуватиме вже спеціальна комісія, а поки ж збір пропозицій від громадськості для внесення змін до генерального плану міста триває. Їх прийматимуть до 5 лютого 2017 року. Розгляд планується до 5 березня.

Як повідомляв сайт vikka.ua, Уряд планує запустити будівництво траси Львів-Одеса, що проходитиме Черкащиною.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаський художній музей запрошує на передноворічні майстеркласи

Розклад новорічних майстеркласів опублікували на сторінці Черкаського художнього музею. 01 грудня о 12:00 - Майстерклас Лялька-мотанка «Янгол» 01 грудня о 14:00...

У Черкасах машина збила жінку, врятувати постраждалу не вдалося

У Черкасах в ДТП загинув пішохід: поліція Черкас розслідує кримінальне провадження. Обставини дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася вчора на вулиці...

Цікаве:

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x