Незважаючи на мінусову температуру та снігопади, ремонтні роботи біля Центру дитячої та юнацької творчості тривають. Тут активно їздить екскаватор, рівняючи поверхню, та завзято кладуть тротуарну плитку робітники. Втім, як виявилося, за ремонт площі у міськраді жоден з департаментів не бере на себе відповідальність.
З’ясувати подробиці проекту реконструкції площі та кінцевий терміну виконання робіт сайт vikka.ua намагався одразу у кількох департаментах міськради. Проте ані в департаменті освіти та гуманітарної політики, ані в департаменті архітектури, містобудування та інспектування, ані в департаменті ЖКК проведення робіт не коментують. "Відхрестився" від ремонтників і директор Центру дитячої та юнацької творчості Олег Забєлін, вказавши на те, що це вже загальноміська територія.
Наразі відомо хіба що виконавців – ТОВ "Колтех-Транс". На сайті держзакупівель вказано, що зазначена фірма виграла тендер на надання послуг з поточного ремонту вулично-дорожньої мережі, а саме – пішохідних тротуарів. Замовник послуг – департамент економіки та розвитку Черкаської міськради. Згідно з тендерною документацією, роботи підрядник планує завершити до кінця грудня.
Втім, екскаватор їде – торгівля іде. Стихійників не вдалося прибрати чиновникам, не зважають вони і на ремонтні роботи. Хіба що змінили насиджене місце. Так, до прикладу, смаколики можна придбати в очікуванні зеленого світла на перехресті вулиць Смілянської та Гоголя.
З іншого боку розмістилися торговці з продовольчими товарами, підлаштувавшись під потреби містян у зв'язку з погіршенням погодніх умов. Не так давно тут красувалася нижня білизна.
Про давню проблему стихійної торгівлі на площі давно говорять у профільному управлінні міськради. Однак переконують: вдіяти нічого не можуть.
"На площі щоденно складаємо протоколи на порушників, до прикладу вчора їх було вісім. І стихійників абсолютно не лякають штрафи, розмір яких наразі коливається від 340 до 1700 гривень, адже відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення ми можемо накласти штраф тільки раз на два тижні. Тому нехай навіть взяти максимальний штраф, то 120 (1700:14) гривень на день нічого не значить. Це вартість одних трусів", – зазначає начальник управління інспектування департаменту архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради Олександр Давиденко.
Дії столичної влади, яка почала застосовувати бульдозери до стихійних тимчасових споруд, чиновник підтримує. Та констатує: у нас це не вдається зробити через "надмірну доброту" керівництва міськради.
Як повідомляв сайт vikka.ua, у центрі Черкас торгували контрабандними цигарками з Росії.