19-річний черкаський вершник Михайло Карп останні 4 роки стрімко підкорює іподроми України. За плечима юного спортсмена – два перших місця на чемпіонаті України з триборства у категоріях середній та молодший вік коней, а також 12 місце на етапі Кубка світу з триборства. Також він здобув ліцензію на чемпіонат світу. За такі досягнення у липні його визнали спортсменом місяця на Черкащині. Сайт vikka.ua застав черкаського вершника за підготовкою до важливих міжнародних змагань у Польщі.
"Коли навчався десь у третьому класі, ми з мамою переїхали з Молдови до України. Знайома дівчинка запросила мене подивитися змагання у кінно-спортивній школі. Мені сподобалось, почав займатися", – розповів свою історію Михайло Карп.
Згодом хист юного вершника до кінного спорту помітив тренер Андрій Пономарьов. Він почав готувати хлопця до професійних виступів.
"У 14 років я почав тренуватися як спортсмен і десь через півроку виграв обласні змагання", – пригадує вершник.
Наразі Михайло Карп виступає зі своїм незмінним партнером – 6-річним красенем-мерином на ім'я Каданс.
"Їжджу на змагання, підвищую кваліфікацію на Кадансі. Разом виступаємо близько одного року. Окрім нього треную ще 4 коня. Хороший спортсмен має вміти справитися з будь-яким конем. Це все напрацьовується з досвідом", – розповідає черкащанин.
Він зазначає, що коні при взаємодії з людьми кардинально змінюють їх настрій на краще, заспокоюють. Самі ж коні нервуються, коли відчувають загрозу з боку людини чи жорстоке ставлення.
"Коні не злопам’ятні, але, якщо тварині десь зробили боляче, туди її важко примусити йти", – пояснює вершник.
Спортсмени кажуть, що кінь більше всього любить ту людину, яка її годує. Вершника ж кінь має слухати та виконувати його команди.
Михайло об’їжджає Каданса та тренує його кожного дня.
"Каданс молодий кінь, переважно слухняний, спокійний. Цього року їздили з ним до Білорусі, двічі до Польщі. Днями плануємо їхати туди знову", – так спортсмен знайомить із нами свого партнера з тренувань та виступів.
Наразі Михайло Карп зосереджено готується до нового виклику. Наприкінці серпня черкаський вершник відправляється на міжнародні змагання до польського Кракова. Якщо вдало виступить, перед спортсменом у цьому році відкриються нові перспективи.
"Головне – не перевищити кількість штрафних очків", – налаштовується на змагання юнак. Він зізнається, що хоче поєднати зі спортом все своє життя.
Поряд з Михайлом Карпом тренується ще одна молода, але титулована черкаська спортсменка Ганна Товстохатько. З 6 років дівчина сидить у сідлі, а з 11 готується до змагань. Юна черкащанка виграла чемпіонат України з триборства у категорії CCN "Юнаки" на коні Апрелі. До цього дівчина перемогла у своїй категорії на етапі Кубка України та посіла друге місце на Кубку.
"Якщо дивитися по цьому сезону, то лише два спортсмени з України брали участь у масштабних міжнародних змаганнях. Один з них – наш Михайло, другий – досвідчений спортсмен зі Львова", – говорить тренер Володимир Пономарьов.
Він зазначив, що наразі у клубі, де займаються черкаські спортсмени, налічується 17 коней. Половина з них впевнено може виступати на змаганнях.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанин, який здобув срібло в Ріо, отримав 80 тисяч доларів.