Глиняний посуд, писанки, картини та безліч іншого. Десятки витворів мистецтва презентували сьогодні в Чигирині на виставці. У День Державного Прапора на території Резиденції Б. Хмельницького відбулось закриття Симпозіуму майстрів народного мистецтва "Холодний Яр". Упродовж двох тижнів творці з різних куточків України працювали над своїми роботами, пише пресслужба Черкаської ОДА.
"Вкотре переконуюсь, що саме цей край, Черкащина, є колискою нації, – наголосив під час заходу перший заступник голови ОДА Тарас Висоцький. – Наша нація завжди була славна майстрами, талантами, творчістю та вільною думкою. Маємо багато людей, які, насамперед, мотивовані бажанням, вірою, необхідністю передати нашим дітям традиції, засновані сотні років тому".
Тарас Висоцький подякував майстрам та привітав усіх зі святом Державного Прапора й Днем Незалежності України: "Прапор для українців – це особливе. Бо сотні років ми не мали змоги вільно тримати його у своїх руках та з гордістю підіймати над головами. І я дякую всім, хто долучився до боротьби за те, аби сьогодні ми мали змогу це вільно робити. Завтра відзначатимемо 28-у річницю Незалежності. І вона найперше асоціюється з ідентичністю. Адже українці завжди прагнули до свободи й визнання своєї ідентичності й права на вільне життя. На жаль, досі продовжуємо боротьбу за волю. Однак переконаний, маючи таких талановитих людей та вільний дух, ми переможемо! А Україна завжди залишатиметься незалежною".
Голова Національної спілки майстрів народного мистецтва України Євген Шевченко звернувся до майстрів та всіх гостей. Він висловив вдячність обласній владі за те, що підтримує рух з відродження народного мистецтва. За його словами, цей симпозіум, що виріс зі Всеукраїнського молодіжного симпозіуму, трансформувався вже у всеукраїнський:
"Кілька років тому започаткований Черкаським обласним осередком національної Спілки майстрів народного мистецтва симпозіум проводився на обласному рівні. А нині ми вже маємо симпозіум всеукраїнського рівня. І бачимо, що художній рівень майстрів, які взяли цьогоріч участь у симпозіумі, набагато вищий за попередні роки. Прикметно, що сюди приїхали відомі майстри з різних областей, привізши власні знання й досвід. Кращі ж роботи лишаться на цій святій землі, поповнивши фонд Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" заповідника "Чигирин".
Ольга Мартинова, голова Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів України, розповіла, що до Чигиринщини на симпозіум, що стартував тут ще 12 серпня, прибули не лише з Черкащини, а й з Хмельниччини, Тернопільщини, Полтавщини, Київщини та ін.
Вона розповіла, що в межах симпозіуму представлені витвори різних ремесел, зокрема: гончарство, витинанка, різьблення по дереву, писанкарство, лялька-мотанка, декоративний живопис та ін. У подальшому ж планують більше розвивати ткацтво, вузлове плетіння, килимарство.
"Роботи, які зробили майстри на симпозіумі, лишаються, – сказала пані Ольга, – частину передадуть у фонди музею заповідника "Чигирин", деякі – до Галереї народного мистецтва в Черкасах. Таким чином ми популяризуємо та відтворюємо народні види мистецтва.
Зауважимо також, сьогодні кращих майстрів нагородили грамотами й подяками обласної адміністрації, кільком вручили посвідчення "майстра народного мистецтва".
Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах визначили переможців четвертого фестивалю "КіноШот".
Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!