Напередодні заходів із вшанування борців за волю України, які традиційно відбуваються у квітні на Чигиринщині, майбутні історики на чолі з викладачами — професором Анатолієм Морозовим та Андрієм Касьяном, прибули на Чигиринщину. Про це йдеться на сайті ЧНУ.
У селі Мельники, де на сільському кладовищі поховані отамани Холодного Яру, встановили інформаційний банер та дороговкази. Вказівники ведуть через село і кладовище до самого місця поховання. Прибрано й самі могили.
Незабаром цими пам’ятними місцями пройдуть тисячі патріотів, що приїдуть до Холодного Яру вклонитися героям. Серед них буде і делегація Черкаського національного, яка вже третій рік поспіль долучається до заходів.
Крім того, Черкаський національний університет активно долучається до проведення фестивалю "Холодноярська проща", який відбудеться 24–28 липня.
— Ми одні з перших в Україні провели міжнародну конференцію, присвячену 100-річчю подій Української революції 1917–1921 років — розповів ректор Олександр Черевко. — Викладачі також активно досліджують цю тему. Підготовлені монографії, книги. Заплановані археологічні експедиції у місця розташування Холодноярської республіки.
Вчена рада навчально-наукового інституту історії і філософії університету включила до тематичного плану дослідні роботи студентів на цю тему.
Університет також проводить круглі столи, конференції, присвячені повстансько-визвольному руху в Україні, і на Чигиринщині зокрема.
У дні проведення Холодноярської прощі студенти кафедри військової підготовки та студентська рада університету візьмуть безпосередню участь в її організації.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаські рятувальники озеленили місто на майже півтисячі нових дерев.