У неділю, 11 червня 2017 року, починаючи з 00 години 00 хвилин, набрало чинності рішення Європейського Союзу про безвізові поїздки громадян України. Черкащани вже скористалися можливістю потрапити до ЄС у спрощений спосіб. З біометрикою, та все ж таки частіше з візами, наші громадяни виїжджають до Західної Європи. Про те, як вони перетинають кордони, дізнавався сайт vikka.ua.
Facebook / Марина Волошенко
Кількість черкащан, що виїздить закордон однозначно збільшилася. Безвізовий коридор для українців розраховується на півроку, протягом якого наші громадяни мають право перебувати в країнах Шенгену не більше 90 днів. Експерт із візового консалтингу Олександр Оськін розповів про трудову міграцію черкащан і як вона змінилася із введенням нових правил.
"Раніше черкащани отримували робочі польські візи незалежно від того – їхали подорожувати чи працювати. Просто вони були дешевші. Після повернення додому нашим заробітчанам доводилося чекати півроку для відкриття нового коридору, – зазначає фахівець. – Тепер же замість польської візи черкащани можуть скористатися безвізом. На жаль, і для того, щоб працювати нелегально в країнах Західної Європи. Наразі декілька груп черкащан саме з такою метою вирушили до Данії, Нідерландів та Німеччини".
За його словами, трудова міграція українців за кордон останніми роками стабільно зростає.
"За перші 2-3 дні дії безвізу кордони перетнуло 50 тисяч українців. Серед них з біометричними паспортами було трохи більше 4-х тисяч. Кількість тих, хто виїжджає на роботу з безвізом збільшилася на декілька відсотків. Здебільшого ж українці їдуть працювати до Польщі. Роблять це легально, адже там суворі правила контролю за галуззю праці", – пояснює Олександр Оськін.
Своїм досвідом долання українського кордону без віз у соціальній мережі поділилося відоме черкаське подружжя Андрія Більди та Марини Волошенко. Про свої враження екс-депутат Черкаської міської ради написала у соцмережі.
Facebook / Марина Волошенко
"Українську митницю "Лужанка" минули досить швидко. Хвилин за 20, враховуючи чергу з десяти машин. Проте досвідчені автомандрівники стверджують, що цієї ночі був ажіотаж. Угорці примусили почекати десь з годину. Зважаючи на досить велику кількість бажаючих (машин від 20 до 30), процедура очікування затягнулася. Попереду авто з нашими спортсменами та велотехнікою ретельно оглянули, змусили вивантажити всі речі, заглядали до сумок та велосипедів. Шукали цигарки та алкоголь. Не знайшли. Нас перевіряли менше: лише оглянули машину та речі. Додаткових документів не вимагали, обмежились паспортами, в яких поставили відмітку про перетин кордону, техпаспортом на авто та "зеленою картою", – зазначила вона.
Facebook / Марина Волошенко
На українсько-польському пропускному пункті "Ягодин" черкащани потрапили у затор. Про те, що машини там вишикувались у чергу, повідомив на своїй сторінці у соцмережі Руслан Шилов.
"Їдуть в чотири ряди. На в'їзд ще більша черга, ніж на ви'їзд", – здивувався великою кількістю охочих в’їхати в Україну черкащанин.
Facebook / Ruslan Shilov
Позитивними враженнями від проходження прикордонного контролю поділилася черкащанка Тетяна Дума. У своєму відгуку вона підкреслила, що її не запитували щодо зворотніх квитків, броні у готелі та суми на щоденні витрати.
"Все чудово. Український контроль пройшла швидко, тільки придерлись до мого 200-грамового йогурту. Довелось випити його відразу. Всі працюють, а я стою собі і п'ю йогурт на їхньому ж робочому місці. У Будапешті все ще швидше відбулося: дядько-контролер подивився, посміхнувся і поставив штамп без зайвих питань", – написала вона.
Як повідомляв сайт vikka.ua, у середмісті Черкас замайорів стяг Євросоюзу.