додому Новини "Спілкуючись з ним, я розумів: ось майбутнє нашої армії", – про загиблого...

"Спілкуючись з ним, я розумів: ось майбутнє нашої армії", – про загиблого черкащанина Андрія Кизила

0

29 січня 23-річний заступник командира механізованого батальйону 72-ї ОМБр Андрій Кизило з Умані героїчно загинув в Авдіївці, що на Донеччині. За особисту мужність і героїзм, самовіддане служіння українському народу Президент України Петро Порошенко присвоїв черкащанину звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка". Уже 2 лютого уманські депутати ухвалили рішення про присвоєння бійцю звання "Почесний громадянин міста Умань". Про те, якого надзвичайного сина втратила Україна розказали Цензор.нет його друг та командир.

Андрій Олександрович Кизило народився 2 травня 1993 року у місті Умань Черкаської області. Навчався в місцевій гімназії №2. Закінчивши 9 класів, вступив до військового ліцею імені Богуна у Києві, після якого навчався у Львівської академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного. Він пішов шляхом своїх дідуся та батька, які були військовими.

"В Андрієві дивним чином поєднувалися дорослий чоловік і дитина", – військовий кореспондент Володимир Рунець

Я познайомився з Андрієм цієї осені, коли 72 бригада зайняла "промку". Приїхав з колегами робити сюжет. І був здивований, коли дізнався, що цей зовсім молодий офіцер вже займає посаду заступника командира батальйону. Коли я його розпитував про звання, сім'ю, він спитав: "Навіщо це тобі? Ви ж поїдете і навіть телефонувати не будете. Я що, не знаю?" Я навіть образився: чому це ти так думаєш? І ми дійсно почали спілкуватися. Переписувалися, говорили, коли це було можливо. Він мені став братом. Молодшим братом. В ньому дивним чином поєднувався дорослий чоловік і дитина.

***

Це було єдине місце, де мені хотілося бути у перші хвилини Нового року. Оператор знімав, як Андрій ніяк не міг відкоркувати пляшку дитячого шампанського. Після виходу сюжету він набрав мене: "Навіщо ти це показав? Я, як лох, не міг справитися з пляшкою". Сміявся…

***

Після Нового року комбат відпустив Андрія у відпустку. Він взяв дружину, 8-місячного сина і з Умані поїхали всією сім'єю до Львова. Коли поверталися, Андрій дзвонив. Говорив, що думали заїхати в Київ. Але якраз були сильні морози. З малим не сильно б погуляли. Я дуже хотів побавитися з малим мого друга… Я запропонував Андрію приїхати до мене в гості, коли він буде вертатися в АТО. Але він не зважився в'їхати в місто на своєму військовому джипчику: "Ще когось вдарю своїм корчем. Побачимося вже в Авдіївці…" Так ми і не побачилися…

***

З тобою можна було говорити годинами про важливе і про пусте. Твоя усмішка завжди заворожувала і підіймала настрій. Поруч з тобою завжди почувався у безпеці. Я зайвий раз боявся сказати тобі "ти" в присутності підлеглих, щоб ніяк не підірвати авторитет молодого командира, офіцера. А твій авторитет неможливо було підірвати. В тебе справжній авторитет, не через офіцерські погони, а через те, що ти справжній офіцер ззовні і всередині. Мені важко сформулювати думки. Говорю до тебе, як до живого, бо ніяка міна не може вбити героя. Ми ж всі знаємо: вони, герої, ніколи не вмирають. Пробач лише за все, чим завинив.

Слава тобі, друже!

П.С.: Будь ласка, усміхайся так само щиро нам усім з неба. Обіймаю міцно. Ну, ти все сам знаєш…

Ці спогади про Андрія Володимир написав наступного дня після загибелі друга.

"Саме завдяки таким офіцерам у нас може щось змінитися в кращу сторону. Андрій – це втілення кращих людських якостей", – заступник командира бригади Валерій Гудзь

Я познайомився з Андрієм у 2014 році в Запорізькій області, де ми формували батальйон. Це було під час подій в Іловайську. Перше, на що я звернув увагу: молодий лейтенант поліпшував свої навички водіння БМП. Він ставився до служби, як до найголовнішої справи свого життя. Восени Андрій вже був у зоні АТО, в районі сіл Петрівське – Нова Ласпі. Я об'їжджав позиції. І звернув увагу на двох солдатів 8-ї роти, в якій ніяк не вдавалося навести порядок. У обох були синці під очима. Починаю розбиратися – мовчать. Потім знехотя видають версію: впали. Я їх вичитую, тому що розумію – побилися. І тут підходить Андрій, просить відійти в бік. І чесно дивлячись мені в очі, каже правду: мовляв, напилися обидва, і йому довелося їх "повиховувати". Мене вразило, що він сам, знаючи мій жорсткий характер, пояснив ситуацію. Я тут же ухвалив рішення призначити його командиром 8-ї роти. З тих пір там був порядок. А ті двоє ніколи йому не пред'являли претензій. Бійці поважали його за порядність і принциповість.

***

У всіх штурмових ситуаціях Андрій вів хлопців в атаку. За спинами ніколи не ховався. Це грамотний офіцер, який прагнув постійно покращувати свої знання. Навіть перебуваючи на війні, знаходив час вивчати статут, книги з тактики… Завжди знаходив час для занять спортом. Дивлячись на Андрія, спілкуючись з ним, я розумів: ось майбутнє нашої армії, саме завдяки таким офіцерам у нас може щось змінитися в кращу сторону. Андрій – це втілення кращих людських якостей.

***

Знаєте, чим мене вразив Андрій? Якось просить: "У нас на позиціях все поки спокійно, можна я у вихідні до Волновахи з'їжджу?" Звичайно ж, я дозволив. Набагато пізніше дізнався, навіщо йому туди потрібно було. Виявляється, він їздив займатися англійською мовою.

Як повідомляв сайт vikka.ua, родина загиблого черкаського атовця просить допомоги.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version