На Черкащину повернулася спека. Минулими вихідними денні максимуми температури сягали 28-33 градусів. Абсолютний максимум температури у липні становить 39 градусів тепла і зареєстрований у далекому 1936 році. До того ж, період з 15 липня по 15 серпня вважається в нашому краї найспекотнішим.
Суховійні явища та відсутність ефективних дощів більше сприяють проведенню жнивної кампанії. За розрахунками агрометеорологів, за рахунок високої врожайності ранніх хлібів та засіяних площ, валовий збір зерна в області очікується рекордним. Про це у Facebook розповів начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
За прогнозом, до четверга погоду Черкащини формуватиме антициклон "ALBRECHT" – на нас чекає випробовування спекою на фоні відсутності дощів. Оскільки східні вітри транспортуватимуть у наш регіон розпечене повітря із Середньої Азії, денні температури повітря сягатимуть 28-33 градуси, найспекотніше буде у середу – до 35 градусів. Ночі теж дуже теплі 15-20 градусів.
Добре розігріте повітря – це хороший фундамент для грозової активності. Атмосфера стає нестійкою та "вибухонебезпечною" і погода може різко зіпсуватися.
Саме 30 липня, у четвер, варто чекати на проходження холодного атмосферного фронту з комплексом небезпечних явищ: дощами, грозами, місцями градом та шквалами 15-20 м/с.
Після проходження фронту температура повітря знизиться і денні температури прогнозуються у діапазоні 23-26 градусів. Надалі збережеться прохолодна погода з короткочасними грозовими дощами.
У зв’язку зі спекотною, сонячною та сухою погодою показник горимості в лісах області – найвищий(5 клас). За таких умов надто високий ризик виникнення пожеж. Лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки здатні позбавити від наслідків, завданих пожежею.
Як повідомляв сайт vikka.ua, за добу п’ятеро черкащан захворіли на коронавірус, четверо одужали.