Після закриття кордонів через пандемію коронавірусу декілька тисяч українців застрягли у Таїланді. Четвертий місяць в "солодкому полоні" перебуває і 24-річна черкащанка, уродженка Золотоноші Анна Стеценко.
В ексклюзивному інтерв’ю vikka.ua дівчина розповіла про освоєння в країні, в яку добиралась трьома літаками, про тайський карантин та проблеми, з якими зіткнулась, коли зрозуміла: повернутись додому зможе не скоро.
Дорога до Таїланду
У грудні 2019 року Аня разом з хлопцем придбала квитки у мрію – країну білосніжних пляжів й екзотичної їжі – Таїланд.
6 березня 2020 року пара вилетіла із Києва до Дохи. Каже: тоді в Україні й Таїланді було все спокійно, лише по новинах бачили про епідемію коронавірусу в інших країнах світу.
Перший переліт Київ-Доха тривав до шести годин – саме стільки знадобилось, аби перескочити із прохолодної весни у 30-градусну спеку.
Карантин. Що робити?
Назад, до Києва, туристи повинні були повернутись 21 березня. Та 12 березня в Україні ввели карантин до 3 квітня. Евакуаційним рейсом від МАУ пара летіти не збиралась. Столиця України лідирувала за кількістю хворих на коронавірус, а в Таїланді було значно спокійніше.
Друга проблема – квитки додому. Внутрішній переліт Пхукет-Бангкок "згорів". Його можна було перенести на іншу дату за додаткову плату, але сенсу не було, оскільки нові квитки коштували так само. Проте квитки додому авіакомпанія, якою пара летіла до Таїланду, змінила безкоштовно.
Де жити і що їсти?
На період відпустки в Ані й Дениса було все заброньовано. Коли зрозуміли, що відпочинок продовжиться, стали шукати житло на booking.com. Обирали варіанти, куди входив сніданок. Вечеряли в кафе та ресторанах. Почали дистанційно працювати.
Допомоги, каже дівчина, не потребували:
Зауважує: street food та різних комах не їли, відвідували нічний ринок їжі. Після введення карантину інколи в Пхукеті користувались доставкою їжі. Щодня купують місцеві фрукти, куштують те, чого не знайти в українських широтах.
Небезпека минула?
Наразі в Таїланді спокійна атмосфера, всі жителі повертаються до звичного їм ритму життя.
З 15 червня скасували комендантську годину, яка тривала з 23:00 до 03:00. І досі зачинені нічні бари й ресторани, подекуди не працюють сувенірні лавки й заклади харчування. Чимало готелів та віл ремонтують.
Відкриті пляжі, супермаркети, ринки, ТЦ, кафе, масажні салони тощо. Але й нині є вимога заходити в громадські заклади в масках. Перед входом стоять санітайзери й у більшості магазинів ще досі міряють температуру.
Де були, що бачили?
По прильоту в Азію Ані й Денису знадобилось кілька днів для акліматизації. Адже тайський колорит дуже відрізняється від європейського.
Перша – дводенна подорож в національний парк Као Сок на секретне озеро Чео Лан.
"Це ні з чим не порівняти, дух захоплює від краси навколо: з моменту, коли сідаєш в човен і пливеш до будиночків. Зустріти там захід і світанок сонця було моєю мрією. Для мене це місце насолоди й спокою, обов’язково радимо всім його відвідати".
Друга – одноденна екскурсія на Сіміланські острови.
"Вони входять в десятку найкрасивіших у світі. Архіпелаг із дев’яти островів в Андаманському морі в 70 км від провінції Пханг Нга. Снорклінг – це одні з найкращих емоцій. Крім неймовірно гарного підводного світу я ще побачила рифову акулу".
Третя – дводенна екскурсія на всесвітньо відомий острів Джеймса Бонда, на бухту Майя Бей.
"Там знімали фільм "Пляж" з Леонардо Ді Капріо. Побували й на вогняній вечірці на пляжі Пхі-Пхі".
Також пара самостійно об’їздила всі пляжі в Пхукеті, острові Самуй та Пангані. Піднялись на всі оглядові майданчики з нереально красивими краєвидами, зустрічали світанки й заходи сонця.
Всі фото надала Анна Стеценко
Як повідомляв сайт vikka.ua, через коронавірус черкащани змушені корегувати свої відпочинкові плани.