НовиниСліди інопланетян та печери прокажених: туристична Черкащина, про яку...

Сліди інопланетян та печери прокажених: туристична Черкащина, про яку ви не знали (ФОТО)

-

- Advertisment -

Гаряча літня пора кличе на відпочинок. Та через деякі суб’єктивні фактори не кожен пересічний черкащанин має можливість виїхати за межі країни, а то й взагалі області. Але не варто перейматися, оскільки сама Черкаська область є унікальною – вона органічно поєднує історичні та ландшафтні місця, які припадуть до душі будь-якому вибагливому туристу-мандрівнику. "Про все" розповідає про місцини, на які мало звертають увагу і туристичні путівники, і засоби масової інформації.

Піду я в гори, пірну у ріки

Розпочнемо з ландшафтних родзинок області, де можна насолодитися недоторканістю природи. По-перше, це Мошнівські гори, що тягнуться від с. Будище до Городища. Їх здиблені висоти з одного боку обмежені надзвичайно мальовничими ірдинськими болотами, а з іншого – річкою Вільшанкою. Для вибагливого мандрівника тут є не тільки гірський ландшафт з перепадами висот, але й залишки руїн маєтку графа Воронцова, який господарював на цих землях у XIX сторіччі. А краєвиди гір, густо вкритих рослинністю, не залишать байдужими і поціновувачів природи.

Фото з сайту photoclub.com.ua

Зовсім недалеко від Холодного Яру, поблизу Кам’янки знаходиться ще одна маловідома природна родзинка – Тясминський каньйон, утворений понад два мільярди років тому. Тихий Тясмин розрізає своїми водами коріння колишніх складчастих гір, оголюючи п’ятнадцятиметрові скелі, густо зарослі кленами, глодом, папоротями.

Фото з сайту kolokray.com.ua

Схилами і кручами черкаського правобережжя можна насолодитися не тільки на загальновідомій Тарасовій горі. Чомусь нерідко залишається поза увагою туристів невеличке село Трахтемирів. Навіть не будемо брати до уваги, що у XVI – XVII століттях там гуділа гетьманська столиця, ми лише поглянемо на надзвичайно гарні краєвиди Дніпра навколо цього села і зрозуміємо, який дарунок зробила природа нашій області.

Фото з сайту mandrivnic.livejournal.com

Особливістю Черкащини є також наслідки людської промислово-видобувної діяльності. З одного боку, начебто й було завдано природі непоправної шкоди, а з іншого – Смілянщина тепер має дві глибоководні перлини. Зокрема, це затоплені Малосмілянський та Березняківський гранкар’єри. Прозора та чиста вода, великі глибини приваблюють аквалангістів, які прямують сюди і з далекого, і з близького зарубіжжя.

Фото з сайту narod.ua.com

Інопланетний пікнік на Черкащині

Ви впевнені, що нашу планету в давні часи населяли інопланетяни? НЛО та інші нерозгадані таємниці ваблять вас? Не треба йти в гори Перу до загубленого міста Мачу-Пікчу, не потрібно навіть тягтися в Долину Царів в єгипетській Гізі. Всього лише Уманський район, с. Коржовий Кут – і там ви можете доторкнутися до тих часів, коли води Світового океану омивали містичну Атлантиду. У цьому селі в гранітній скелі віднайдено сліди відбитків ніг. Але ж перші люди тут з’явилися лише близько 40 тис. років тому, а граніт у цих місцях застигав більше 5 млн років тому. Чудова загадка для любителів всього незвичного та таємничого. Місцеві ж селяни впевнені в чудодійній силі цієї місцевості та використовують цей феномен як здравницю і… як витверезник.

Фото з сайту kraeznavstvo.at.ua

Для поціновувачів середньовічної історії має свої цікавинки Смілянський район. Це Спіральна гора-фортеця, розташована біля села Мале Старосілля і заснована ще тоді, коли Дніпром-Борисфеном в пошуках здобичі ходили драккари і кнорри вікінгів. Своєю архітектурою гора подібна до кельтських фортифікацій. Для тих, хто бажає моторошних відчуттів, стануть в нагоді печери Ірдинського Виноградського монастиря, в яких в 20-х роках ХХ ст. розміщувався лепрозорій.

Фото з сайту kolokray.com.ua

Фото з сайту thecity.com.ua

Не "Софіївкою" єдиною

Поціновувачам архітектурних пам’яток варто відвідати Корсунь. Тут, на мальовничому березі р. Рось розташований палац Лопухіних. Будівництво цього ансамблю тягнулось майже 100 років. Починаючи з проектів, замовлених польським князем Станіславом Понятовським наприкінці XVIII ст., завершуючи доробками князя Павла Лопухіна. На сьогодні збереглося 10 з 13 споруд палацового комплексу, який домінує над ландшафтним англійським парком, розташованим на кількох островах.

Фото: Про все

Ще один витвір палацово-паркової культури чекає і відвідувачів Тального. В другій половині XVIII ст., паралельно зі знаменитою уманською "Софіївкою" Потоцькими тут було закладено парк та будувався мисливський замок. В цьому парку теж були і свій каскад ставків, і підземний хід, і своя "скеля кохання". На превеликий жаль, парк зараз перебуває у занедбаному стані, а замок постійно ремонтується. Проте, це зовсім не заважає під час прогулянки по ньому зануритися в ту епоху, коли дами в кринолінах та чоловіки з буклями прогулювалися його доріжками, плели інтриги, а в навколишніх лісах було чути звуки мисливських ріжків і гавкотіння хортів, що вийшли на слід здобичі.

Фото з сайту ua.igotoworld.com

Якщо дуже хочеться потрапити в дендропарк, а до Умані далеко та й немає змоги, тоді вам до Васютинців (Чорнобаївського району), або ж до Лозуватки (Шполянського району). Обидва села створили дендропарки в 70-х роках ХХ ст. Звісно, вони не вразять масштабністю як "Софіївка", але розмаїття представлених тут видів рослин вражає – в обох парках висаджено понад 700 видів.

Фото з сайту mandrivnic.livejournal.com

Від водяного млина до атомної енергії

Цікавим доповненням до подорожі Уманщиною стане відвідування 200-літнього водяного млина, який працює і до цього часу. Завдячує с. Коржова цим млином польським магнатам Рафаловичам, які розпочали тут в 1825 році будівництво свого палацу та млина. Для роботи споруди довелося навіть змінити русло річки Ятрань. Сьогодні Коржовський водяний млин – не тільки унікальна пам’ятка українського млинарства, а й цікавий об’єкт "зеленого туризму".

Фото з сайту 1ua.com.ua

А тим, кому близький соціалістичний монументалізм та постапокаліптичні пейзажі, припаде до душі мандрівка покинутим селищем "Орбіта" біля недобудованої Чигиринської АЕС. Порожні будинки і квартири, порослі бур’яном сходи, провалля вікон без скла справляють надзвичайне враження занепаду цивілізації та плинності часу.

Фото з сайту chornobyl.com.ua

В цьому матеріалі лише невеличка частинка тих природних, історичних, культурних та архітектурних багатств нашої області. Тож не варто зосереджуватися лише на відомих місцях. Відкривайте для себе іншу Черкащину, і знайте – неймовірні враження, пригоди та може й навіть чудеса на вас чекають і вдома.

При написанні статті використано матеріали туристичного путівника "Черкащина" за авторством Назара Лавріненка.

Як повідомляв сайт vikka.ua, в екосадибах Черкащини туристів лікують бджолиними укусами та миють у козацькому чані.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах викрито черговий випадок незаконного вилову риби

Учора, близько 19:00, під час патрулювання прибережної зони Дніпра в межах Черкас, правоохоронці виявили чоловіка, який на човні діставав...

У Черкасах водій буса збив людину на переході

У Черкасах поліцейські затримали водія, який збив пішохода на вулиці Пастерівська. Повідомляє Поліція Черкащини. Дорожньо-транспортна пригода сталася сьогодні вранці на...

Цікаве:

Гравіювання на шкірі: як змінювалась його роль в історії

Гравіювання на шкірі – це техніка, яка має багатовікову...

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x