НовиниСкандальний податок у 704 гривні: чому бізнесу варто було...

Скандальний податок у 704 гривні: чому бізнесу варто було б мати совість і платити

- Advertisment -

В українському інтернет-сегменті не вщухають пристрасті навколо розширення податкової бази у частині Єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування: користувачі обурюються тим, що тепер доведеться платити більше і "ні за що".

"Обозреватель" розібрався, чому 704 гривні ЄСВ – не такі великі гроші для працездатного бізнесмена, як може здатися.

З 1 січня 2017 року в Україні фізособам-підприємцям дійсно потрібно буде щомісяця платити 704 гривень Єдиного соціального внеску (ЄСВ), навіть якщо бізнес не показує прибутку. А ось 500 000 українців живуть на 947 гривень на місяць і теж не показують прибутку. Тому що пенсіонери, яким нема за що збільшити виплати, оскільки не весь бізнес готовий бути соціально відповідальним.

Для початку варто пояснити, звідки взялася така цифра.

Завдяки прийняттю Верховною Радою законопроекту №5130, в Україні з 1 січня 2017 ріку збільшується рівень мінімальної зарплати до 3200 гривень (сама цифра прописана в Держбюджеті, але закон прописав процедуру і можливості). При цьому сама ставка залишилася на колишньому рівні – 22%. Тобто 704 гривні – це 22% від 3200.

Тут варто нагадати, що влада у минулому році пішла бізнесу на поступки і знизили ЄСВ майже у два рази (з 41%) при "мінімалці" у 1378 гривень, сподіваючись, що підприємці також підуть назустріч і вийдуть з тіні. Однак ставка не зіграла: Пенсійний фонд України, який, власне, і формується з виплат ЄСВ, отримав рекордний дефіцит у 2016 році – понад 150 млрд гривень.

А як раз із Пенсійного фонду виплачуються пенсії: і чим менше в ньому грошей, тим швидше тануть і шанси на підвищення виплат стареньким. До речі, середня мінімальна пенсія у 2016 році склала 1150 гривень (а близько 500 тисяч пенсіонерів отримують на місяць і того менше – 947 гривні). І виплата ЄСВ – це практично єдина (не рахуючи того, що законна) можливість безболісно закрити "діру" у пенсійній скарбниці і нарешті збільшити виплати. Альтернативні варіанти вирішення найгострішого питання не сподобаються ще більше:

– підвищити пенсійний вік, таким чином зменшивши виплати;

– покрити дефіцит Пенсійного фонду із Держбюджету. Однак головний гаманець країни і так максимально орієнтований на безпеку і оборону, а також соціалку. Тобто можна позбавити українців субсидії або обеззброїти армію – вибирайте.

– підняти ставку ЄСВ, що ще більше зажене бізнес у тінь але це перешкоджає розвитку економіки і заганяє бізнес у тінь. Якщо, наприклад, повернути 41%, то з новою "мінімалкою" вийде 1312 гривень – це рівень мінімальної пенсії з травня 2017 року.

"У минулому році ми з колегами пробили майже вдвічі зниження податків на фонд заробітної плати – це ЄСВ і податок на доходи фізосіб. Для чого ми їх знизили? Розраховували, що підприємці піднімуть мінімальну зарплату. Підняли? Ні. Однак заощадили на сплаті податків 64 млрд гривень. Тому піднімати мінімальну зарплату треба було ще рік тому, тоді був би баланс", – впевнений лідер Радикальної партії Олег Ляшко, додавши, що зараз у тіні знаходиться 70% української економіки.

Величезну проблему визнають і в Кабміні. Так, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що і пенсія у 1600 гривень – це дуже мало. "Ми на сьогоднішній день маємо дефіцит Пенсійного фонду в 156 млрд гривень. Це означає, що ми повинні вирішити питання з дефіцитом і паралельно підвищити людям пенсію. Це дуже складне завдання, але хочу запевнити: над цим питанням ми працюємо щодня. Як тільки у нас з'явиться хоч найменша можливість це зробити, ми навіть не будемо замислюватися і піднімемо пенсії", – пообіцяв глава Кабміну.

Важливий момент! Від сплати за себе єдиного внеску звільняються ті ФОП, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їхної добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Раніше ця норма стосувалася лише "спрощенців".

Як повідомляв сайт vikka.ua, псевдоподатківці вимагають у черкаських підприємців гроші.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Серед звільнених із російського полону – 10 черкащан

Ще 277 українських воїнів повернулися додому з російського полону. Серед них - 10 черкащан. Про це пише голова Черкаської...

Уманські поліцейські розпочали кримінальне провадження за фактом побиття військового

Під час моніторингу соціальних мереж було виявлено допис про те, що в селі Ятранівка Уманського району місцеві жителі побили...

Цікаве:

Хокей: новини драфту NHL 2025

27 та 28 червня 2025 року пройде черговий драфт...

Підбираємо домашній млин для створення борошна

Сучасний млин для дому – це корисний пристрій для...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас