У Черкасах за адресою вул. Айвазовського, 8 представники державної виконавчої служби здійснюють примусове виселення родини з будинку, в якому проживають троє неповнолітніх дітей. Усе через борги по кредиту, який родина взяла ще у 2007 році під перебудову старої домівки. Кредит було взято в доларах, родина так і не змогла до цього часу його погасити, повідомляє "Кропива".
Як розповідає власник будинку, мама трьох дітей Ірина Лазарєва, це вже не перша спроба виселити їх з будинку. Вперше сім'ю намагалися виселити навесні минулого року, тоді допомогло втручання народного депутата Ірини Геращенко. Але воно лише відтермінувало виселення, оскільки борг перед "Надра Банком" родина не в змозі погасити через зростання вартості валюти. Тоді родину ніхто не повідомив, а представники банку навіть приїхали з покупцем.
– Завдяки тому, що тоді приїхали юристи, написали, що в заставі є тільки будинок, а не ділянка, а в рішенні суду було написано виселити з будинку, а не з домоволодіння, нам вдалося залишитися. Всі речі тоді винесли у двір, ми написали заяву, що просимо 10 днів на добровільне виконання рішення, а за цей час подали судові позови на перегляд попереднього рішення. Далі з червня минулого року йшли суди. Суд має роз’яснити, чи спочатку мають виселити, а потім продавати, чи спочатку мають продати, а потім виселяти. Зараз я не знаю, на якій стадії це рішення. Але знову ж таки без попередження зайшло 11 осіб, мародерствують на другому поверсі,– бідкається Ірина Сергіївна.
Працівники ДВС журналістам документи на виселення. не продемонстрували.
– У нас тут дуже багато роботи. Є рішення про виселення боржника, значить всі речі, які є в будинку, підлягають винесенню. Оскільки речі не забрані, є торгівельна організація, вона їх і вивезе на зберігання. Є чинне законодавство і інструкція з примусового виконання рішень, ми його дотримуємося. Є підтверджуючі документи, що ми повідомляли – це квитанція про направлення листа з повідомленням. Документи виконавчого провадження ми не можемо вам показати – сказав головний державний виконавець Соснівського відділу виконавчої служби Роман Іщенко.
Представник торгівельної організації запевнив, що його організація лише виконує свою роботу із доставки та зберігання матеріальних цінностей, які є в будинку.
– Виконавча служба передає нам майно на зберігання. Це не я вирішую, це вирішує виконавча служба, вона передає нам на зберігання, – пояснив представник торгової фірми "Нива ВШ".
Боржники ж наполягають на тому, що готові самостійно виконати рішення суду, щоб майно не вивозилося на зберігання, оскільки треба витратити, щоб його повернути, а коштів у родини немає.
– Ми готові самостійно і добровільно виконати рішення суду, щоб наше майно не забирали. Це останній шанс "Надра банку". З липня буде закон про те, що доларові кредити будуть переводитися в гривні. Я зверталася, щоб перевели в гривні ще раніше – не перевели. Ми – малозабезпечена родина, в нас немає коштів, щоб оплачувати послуги перевезення і зберігання, які коштують дуже дорого. У мене є земельна ділянка, яка не в заставі, сарай – не в заставі і свої речі я буду зберігати тут, – емоційно пояснила Ірина Лазарєва.
Під час примусового виселення до будинку приїхало кілька активістів від різних партій, журналісти. В цей час ішов опис майна та його пакування. Як стало відомо згодом, представники ДВС уже погодилися, щоб майно не вивозилося і його мали передати власникам, чого вони й вимагали.
Сама ж будівля буде звільнена від майна боржників та опечатана.
Як пояснили представники виконавчої служби не на камеру, по кредиту сплачено лише дві проплати за перші два місяці, а загальний борг нині становить понад 800 тис. грн.