НовиниЩо буде з полігоном: котеджі, висотки чи смітник? (частина...

Що буде з полігоном: котеджі, висотки чи смітник? (частина 2)

-

- Advertisment -

Хто намагається привласнити майже 10 га землі на колишньому військовому полігоні, і чому мер категорично проти будівництва там котеджів, спробував розібратися кореспондент vikka.ua. Читайте другу частину розслідування. Першу можна переглянути ТУТ.

"Ветування" рішення виконкому і подання апеляції

9 грудня Черкаська міська рада підтримала 33 голосами запит депутата Олега Ліходькіна до мера, яким зобов’язано міського голову винести розпорядження про зупинення цього рішення і внести його на розгляд ради.

"Я зупинив обидва рішення виконавчого комітету, – повідомляє Одарич. – Відповідно до закону про місцеве самоврядування, це питання тепер виноситься на сесію міської ради. Сесія збирається в четвер (18 грудня). У порядок денний я включив розгляд цих двох рішень виконкому, які, на мою думку, суперечать закону й інтересам міста".

Водночас, за слова юриста Даньковської, притягнути до відповідальності за невиконання рішення суду такий колегіальний орган яквиконавчий комітет – "дуже складно, а то й практично неможливо".

"Шанси притягнути членів виконкому до відповідальності мінімальні. Максимум – це виконавча служба може накласти штраф на виконком і закрити справу в зв’язку з неможливістю виконання", – проконсультувала правозахисник.

Вона також розповіла, що з запізненням, але місто подало апеляційну скаргу на вказані постанови Соснівського райсуду.

"Можна поновлювати строки на апеляційне оскарження, оскільки та сторона, яку зобов’язали, тобто виконавчий комітет, із запізненням дізналася про рішення суду і відповідно має право звертатися до суду з клопотанням про поновлення строків і про перегляд цього рішення", – пояснила Даньковська.

"Шанси перемогти в суді є, якщо не буде ніяких корупційних дій із боку судової інстанції. Розгляд апеляції в суді може тривати від одного місяця до кількох років", – спрогнозувала юрист.

Можливість переговорів і консенсусу

Забудовник Калашник говорить, що готовий уже йти на компроміс із владою і будувати на землях полігону багатоповерхові будинки замість котеджів.

"Якщо вирішили, що тут доцільніше розмістити багатоповерхові будинки, то напишіть це. Я ж погоджусь, тому що мені вигідніше будувати багатоповерхівки, оскільки більше грошей буде. Бо я збудую 300-400 квартир, а тут я збудую тільки 150 будиночків на цій ділянці по 7 соток", – зазначає він.

"Ви мені казали, що бачите Черкаси в трьох і чотирьох поверхах. Не змінився мер, а бачення змінилося. Може, бачення до людини, то ви скажіть", – апелює Калашник до Одарича.

У відповідь міський голова говорить, що той лише на словах відмовляється від котеджів.

"Я в публічній площині на засіданні виконкому запитав у Калашника, чи цікавить його будівництво об’єктів, відповідно до генплану, зокрема багатоповерхова забудова, – каже мер. – На що Калашник відповів, що так, його це цікавить, навіть більше, ніж котедж. Але при цьому він не змінив клопотання про надання дозволу на багатоповерхову забудову, а продовжував наполягати на котеджах, за що і проголосувало 8 членів виконкому з 15-ти".

Одарич повідомив, що не планує вести переговори з Калашником. На його думку, ці переговори в такому скандальному питанні повинні відбуватись на засіданнях виконавчого комітету: публічно, за участі всіх членів виконкому та ЗМІ.

"Проблема в одному, що у свій час Сергій Олегович сказав Ігорю Миколайовичу, що він у Черкасах, доки тут буде Одарич – нічого не побудує, – заявляє секретар міськради Олександр Радуцький. – Це особисте з'ясування стосунків Одарича і Калашника. Причини – нехай вони це вже між собою з'ясовують".

Водночас мер таку заяву Радуцького називає "п’яною маячнею".

"Тим паче сам Радуцький, коли на виконкомі говорив це, то посилався на якусь там свою п’яну розмову. У мене з Калашником особистих стосунків немає. У нас був період конфліктних стосунків, це було, мабуть, півроку моєї діяльності. Після того ми вийшли на рівні стосунки з 2007 року, і в таких відносинах перебуваємо й до сьогодні", – запевняє Одарич.

І взагалі, як стверджує мер, протягом останніх чотирьох років він із Калашником спілкувався лише кілька разів і лише з одного приводу – щодо прискорення добудови спортивного залу у 18-й школі.

"Про інші питання ми взагалі не спілкувалися, у нас немає спільних тем для обговорення, ми не є друзі", – резюмував він.

"Майбутнє" полігону

Сьогодні більшість території, за яку борються "зверху", пустує. Щороку вона заростає амброзією, а подекуди стає місцем для збору сміття.

Колишній головний архітектор міста Микола Упир вважає, що на вказаних ділянках полігону можна будувати як багатоповерхівки, так і котеджні індивідуальні будиночки.

"Там може бути і так, і так. Усе залежить від якості забудови. Це може бути нікчемна "хрущовка", яка зіпсує цей квартал, або європейського типу двох-, трьохповерхові блоковані будинки, які матимуть дуже цивілізоване обличчя. А те, що треба з цією ділянкою щось робити – це однозначно. Ті пустирі, на яких убивають людей– не повинні більше бути", – переконаний архітектор, який безпосередньо брав участь у створенні генплану.

Натомість міський голова запевняє, що домагатиметься все-таки апеляційного розгляду рішення Соснівського райсуду, аби не дозволити забудувати колишній полігон котеджами.

"Я вважаю, що головним законом для міста є генеральний план, – каже Одарич. – А забудовники, якщо вони дійсно є патріотами міста і зацікавлені у зростанні ціни на їхні об’єкти, то мають жити і підлаштовувати свою діяльність під вимоги генплану".

"У тому місці генплан передбачає дві магістральні вулиці, які з'єднають Центр і Південно-Західний район, район вокзалу і район "Богдан". Якщо зробити так, як передбачено генпланом, то вартість житла на цих ділянках зросте вдвічі. А якщо залишити так, як хоче Калашник, то житло там не буде коштувати нічого", – підсумував мер.

Анатолій Бабак, для vikka.ua

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкащина увійшла до лідерів за виробництвом сільськогосподарської продукції

Сільськогосподарські підприємства Черкаської області забезпечують виробництво якісної продукції, яка задовольняє потреби населення та створює значний економічний ефект. Про це...

Сміла проведе в останню путь земляка, який повернувся “на щиті”

Звістка про втрату надійшла до Смілянської громади. На щиті" до рідного дому повертається Іван Владиславович Пономаренко. Повідомляють на сторінці...

Цікаве:

Гравіювання на шкірі: як змінювалась його роль в історії

Гравіювання на шкірі – це техніка, яка має багатовікову...

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x