НовиниЧеркащина"Серце стояло майже годину": в Черкаському кардіоцентрі вперше зробили...

"Серце стояло майже годину": в Черкаському кардіоцентрі вперше зробили надскладну операцію

-

- Advertisment -

У Черкаському обласному кардіоцентрі вперше зробили надскладну операцію. 11 січня прооперували хворого з рідкісною патологією – гіпертрофічною кардіоміопатією. Доти таким пацієнтам могли допомогти лише у столиці. Про це повідомляє Gazeta.ua.

"Серце мене турбувало ще замолоду. Мав задишку, не міг швидко ходити. Думав, що так має бути. До лікаря звернувся три роки тому, – згадує 49-річний Анатолій Коротніцький зі Сміли. – Зробили кардіограму і знайшли якісь порушення. Я попив таблетки, стало краще. Однак важко було дихати, навіть коли зав'язував шнурки".

Наприкінці грудня чоловік поїхав у відрядження до Звенигородки. Працює водієм вантажівки, там ремонтував машину і знепритомнів. його відвезли в лікарню Звенигородки. Була підозра на мікроінсульт, адже черкащанину паралізувало руку й відібрало мову.

Після обстеження Анатолія Коротніцького направили в Черкаський обласний кардіоцентр.

"Толю оглядав Олег Олександрович (головний кардіохірург Черкащини Олег Журба), – говорить дружина Коротніцького 51-річна Оксана Богуславська. – Направив на консультацію в інститут Амосова. Там сказали, що треба оперуватися, бо можлива раптова смерть. 11 січня Толю успішно прооперували. 19-го виписали додому. Впродовж трьох місяців треба пити таблетки. І можна жити як звичайна людина".

За словами лікаря, гіпертрофічна кардіоміопатія – захворювання, при якому потовщується перетинка між шлуночками серця. Це рідкісне захворювання. Зустрічається в кількох людей на 100 тисяч населення. Хвороба спадкова, тому треба обстежуватися і найближчим родичам.

"Людину турбує задишка, запаморочення, швидка втомлюваність. Це одна з причин раптових смертей спортсменів і дітей на уроках фізкультури. Наш пацієнт довгі роки думав, що проблема у легенях. Але в нього ще траплялися напади серцебиття, доходило і до 200 ударів за хвилину. Під час обстеження побачили, що міжшлуночкова перетинка в одному відділі вдвічі товстіша. В нормі має бути до 1,5 сантиметра. При будь-якому фізичному навантаженні може статися порушення ритму й смерть", – пояснює серцево-судинний хірург, головний позаштатний кардіохірург області 32-річний Олег Журба.

Черкаський обласний кардіоцентр звернувся до Національного інституту судинної хірургії ім. Миколи Амосова в Києві. Там є центр лікування гіпертрофічної кардіоміопатії. Він другий у Європі за кількістю й результатами лікування. Ним завідує головний кардіохірург країни Костянтин Руденко, який свого часу переймав досвід італійського професора Ферраці.

Коли діагноз хворого підтвердився, черкащани запросили професора Руденка з колегами. Уперше оперували не в інституті Амосова.

"Операція була зі штучним кровообігом. Серце стояло майже годину. Ми висікли частину міжшлуночкової перетинки і зробили її тоншою. Також виконали пластику мітрального клапана. Це потрібно, щоб відновити його пропускну та змикальну функції. Серце пацієнта завелося самостійно. Жодних проблем не було. Зникла задишка. Чоловік сказав, що давно не дихав так легко. Через кілька місяців реабілітації зможе вести звичайний спосіб життя", – каже Олег Журба.

Операція була виконана за бюджетні гроші.

Заступник директора національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова, 42-річний Костянтин Руденко, розповідає, що майже 70 тисяч українців мають гіпертрофічну кардіоміопатію. Її складно діагностувати. Близько 70 відсотків хворих потребують оперативного втручання. Українські фахівці їздили за досвідом в Італію. Тепер таку операцію можуть самостійно виконувати і черкаські лікарі.

Головний кардіохірург Черкащини Олег Журба (ліворуч) з прооперованим Анатолієм Коротніцьким перед випискою з лікарні

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаській станції швидкої допомоги обіцяють ремонт.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах збирають теплі речі для військових

У Черкасах збирають теплі речі для військових: термоодяг, підстилки для взуття, грілки для тіла і рук. Збір проводитимуть з...

Запобігання африканській чумі свиней: на Черкащині перевірили продавців м’яса

Працівники Держпродспоживслужби спільно з поліцією та органами місцевого самоврядування провели 46 перевірок стихійної торгівлі продуктами тваринного походження, щоб попередити...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x