118 трансплантацій стовбурових клітин кісткового мозку, 21 – нирок, а також 3 трансплантації серця. За кожною цифрою – врятоване життя. Історія, яка бере свій початок у 2019 році, продовжується. Як розвиватиметься трансплантологія в області надалі обговорили сьогодні на розширеній зустрічі в ОВА. Повідомляють на сайті Черкаської обласної військової адміністрації.
– Із такої ж наради у 2019 році розпочалась історія трансплантології на Черкащині, – нагадав начальник ОВА. – Далі була масштабна підготовча робота, визначення медзакладів-учасників пілотного проекту МОЗ, ухвалення обласної програми – і перші успішні операції. Ми маємо висококласних фахівців, потрібну медичну базу для подальшого розвитку трансплантології в області. І що не менш важливо – бажання це робити.
Нові завдання та необхідні управлінські рішення напрацьовували спільно з лікарями-практиками, керівниками медзакладів за участі очільника області Ігоря Табурця, голови підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантації Верховної Ради України Оксани Дмитрієвої, гендиректора Українського центру трансплант-координації Дмитра Коваля та директора Департаменту високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ Василя Стрілки.
Читайте також: