Днями стихійних торговців, що реалізують свій нехитрий крам біля ЦДЮТ прямо на тротуарах, біля зупинок громадського транспорту в самому середмісті Черкас ганяли владці, фіскали, патрульні. Наразі центр міста порожній та чи надовго це?
Про стихійну торгівлю та черкаські методи боротьби з нею у студії телеканалу "ВІККА" розповів заступник міського голови Черкас Геннадій Шевченко.
– Проблема складна, явище це соціальне, і ми це визнаємо. Знаємо людей, які торгують, але проблема в тому, що це не торгівля як така, оскільки майже у всіх цих людей немає жодного документа, який дає дозвіл на ведення цієї діяльності, – говорить Геннадій Шевченко. – Схема така: підприємці, які мають кілька легальних точок, тримають про всяк випадок ще одного-двох продавців, які торгують у місцях скупчення людей. Ці продавці не мають жодного документа.
– Бізнес, який сплачує податки, за рахунок якого будуються тротуари, освітлення, дороги, дорожні знаки, вимагає від влади в першу чергу рівних прав, які влада має йому гарантувати, – повідомляє заступник міського голови. – Тому ми змушуємо цих людей, які фактично займаються перекупом, зайти в межі чинного законодавства.
Як зазначив Геннадій Юрійович, влада не просто перешкоджає, торговцям запропонували альтернативу, довго вели роз’яснювальну роботу, багато з них побували в кабінеті заступника міського голови.
Завдяки патрульним, муніципальній інспекції, дільничним інспекторам, податковій, ДСНС такі заходи будуть тривати, вони не тимчасові, не даватимуть можливості стихійній торгівлі поширюватись центром Черкас.
– Для цього відведені спеціальні місця. Ми маємо забезпечити рівні права тим, хто займається бізнесом, і тим, хто не хоче торгувати, а хоче пройтися з родиною, дітьми по центру міста і бачити благоустрій, чистоту й порядок, фонтани, лавки, чисті тротуари, обрізані дерева та інше, – зауважив Геннадій Шевченко.
Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині посилять заходи з ліквідації стихійної торгівлі тваринною продукцією.