НовиниПро знахідки підводного царства розповіли черкаські дайвери (ФОТО)

Про знахідки підводного царства розповіли черкаські дайвери (ФОТО)

-

- Advertisment -

Військові артефакти, колесо від карети, ріг тура, якір козацького човна, скіфський бронзовий браслет, стародавні амфори й вази – ось неповний перелік цікавих знахідок, які піднімають черкаські дайвери з глибин Дніпра, повідомляє in.ck.ua.

Дайвінгом можна займатися не тільки в Єгипті, але і на черкаських узбережжях. У Черкасах вже близько 9 років працює дайвінг-клуб. Хлопці практикують занурення і взимку, і влітку. Попри те, що температура води взимку в середньому +1Сº, зимовий дайвінг приваблює людей більше, ніж літній. Адже видимість у Дніпрі в холодну пору року набагато вища.

– У черкаських дайверів існує своя приказка: наше літо – зима, – розповідає Володимир Циганков, інструктор з дайвінгу, водолаз першого класу. – Під лід дуже цікаво занурюватися. Видимість у Дніпрі в холодну пору року сягає 8 метрів. Звичайно, при температурі -20Сº ми не пірнаємо. Під час кожного занурення може статися конфуз, як смішний, так і небезпечний. У одного мого знайомого сталася досить неприємна історія з вивченням затонулого корабля. Коли він знаходився всередині, несподівано заклинило двері. Йому тоді довелося роздягнутися, через ілюмінатор виносити спорядження, а потім виходити самому. Так що дайвінг можна вважати непередбачуваним видом спорту.

У Черкасах занурюватися в річкові глибини можна по всьому водосховищу, зазвичай вище міста – за Дахнівкою. Є і заборонені місця: дамба та інші режимні об'єкти. Під водою поруч із Черкасами є дві затоплені баржі. Перша розташована біля села Сокирне, друга – в районі села Червона Слобода.

За словами досвідчених дайверів, у Дніпрі небагато затонулих об'єктів, але і до них доступ здебільшого закритий.

На дні Кременчуцького водосховища можна знайти і побачити багато цікавого. Черкаське Дніпро зберігає в своїх глибинах сліди Другої світової війни. Дайвери не раз натикалися на каски, залишки зброї, снаряди. Безліч таких можна зустріти під Каневом: під час війни там була велика переправа і загинуло багато людей. Як зазначають дайвери, зараз на дні можна виявити навіть людські останки. Трапляються старі козацькі якорі, залишки невеликих дерев'яних та металевих баркасів часів війни, рибальські весла і човни. Всі ці об'єкти легко не помітити, тому що під водою пісок зсувається так само, як і в пустелі.

Так само цікаво занурюватися біля дачного селища "Фотон". Русло Дніпра там завалене деревами і корчами. Дайвінг там небезпечний, але цікавий, його можна порівняти із підводними лабіринтами.

Один із черкаських дайверів під час занурення біля села Хрещатик виявив останки мамонта на глибині близько 19 метрів. Причому ці кістки були викладені у формі кола і зовні нагадували якесь ритуальне місце.

– Вперше спробував займатися цим спортом близько 7 років тому, – говорить дайвер Олександр. – Звичайно, вперше занурюватися в Дніпро страшно, але з часом прагнення вивчити глибини детальніше тільки росте. Я пірнав у багатьох країнах і можу впевнено сказати, що занурення в Дніпрі найцікавіше. У нашій річці можна побачити те, чого ніколи не буде в морських глибинах. У Дніпрі дуже багато різноманітної риби і красивих водоростей. Якось бачив рибу сазана завбільшки як я. Колись я знайшов на затонулій баржі у Каневі німецьке відро 1932 року. Також знаходив кремінну рушницю козаків. Дуже цікаво вивчати затоплене село біля Черкас – Панське. Звичайно, влітку видимість в Дніпрі невелика, близько 5 метрів, далі починається повна темрява. Але з часом очі до всього звикають.

Якір козацького човна

Ріг тура

Колесо від карети

Горловина давньої амфори

Досвідчені дайвери зізнаються, що всі занурення в річку різні, навіть якщо пірнаєш в одному і тому ж місці. А все через обмежену видимість і різні умови течії. Часто люди, які занурювалися тільки в морські глибини і вперше пірнають у прісну воду, можуть відчувати в річці дискомфорт і навіть клаустрофобію. Клаустрофобія може виникати й у повністю прозорій воді, коли не видно ні дна, ні поверхні.

Запорука успішного занурення – це чітко спланований маршрут, контроль глибини і часу перебування під водою. Конфузи в дайвінгу трапляються часто. Найбільш поширений форс-мажор – це відмова спорядження. Тому 90% всіх занурень проходять на поверхні. Вартість костюма для дайвінгу – близько 1000 доларів. Існують костюми "сухого" і "мокрого" типу. В "сухому" йдуть на занурення взимку, в "мокрому" – влітку. Все спорядження охочим попірнати можуть видати в дайвінг-клубі. Повний курс навчання обійдеться недешево – за знання про правильне і безпечне занурення під воду доведеться заплатити 6000 гривень.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині виявили три небезпечні знахідки часів війни.

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Свято-Михайлівському соборі в Черкасах відбудеться Божественна літургія 

20 жовтня у Свято-Михайлівському кафедральному соборі відбудеться перша Українська Архієрейська Божественна літургія. Про це пишуть на сторінці Капеланської служби...

На території школи в Черкасах знайшли уламки безпілотника

Біля навчального закладу у Черкасах виявили рештки ворожого безпілотника. На місці працювали необхідні служби. Про це повідомляє Патрульна поліція...

Цікаве:

Надійні стелажі для складу – максимізуйте простір та безпеку зберігання продукції

В умовах сучасного бізнесу ефективне використання складських приміщень стає...

Чому вигідно замовляти речі в американських магазинах?

Ціна часто є вирішальним фактором при виборі товарів, оскільки...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x