Працівники драматичного театру обурюються, що через забудову ями глядачі не можуть навіть у вихідні спокійно переглянути виставу. До того ж, вони не впевнені, що будівля витримає такий "штурм".
Про це вони заявили під час сьогоднішнього обговорення забудови у залі театру із власником цієї земельної ділянки Андрієм Бородаєм та членом виконкому Валерієм Макєєвим.
"Після зміни проекту почали розбивати старий фундамент. Спочатку його дробили, а зараз – трамбують землю. Ви звернулися до нас зі скаргою і ми відреагували. Нам дали графік спектаклів і це побажання було задоволено", – говорить Бородай.
Натомість колектив заперечує, роботи на час проведення вистав не припиняються. До того ж вони занепокоєні тим, що будівля може не витримати такого штурму і стіни театру почнуть тріскатися.
Також працівники драмтеатру обурені, що забудовник відібрав і частину їхньої території.
"Ми сплачуємо по 50-60 тисяч гривень податку за цю територію. Адже міськвиконком не надав нам пільги. А забудовник ще й на територію театру виліз", – обурюється працівниця театру.
На це Бородай відповів, що може взяти участь у вирішенні питання із наданням пільг.
"Якщо ми на вашій території, то можемо вирішити це питання. Я можу посприяти у наданні пільг. До того ж я можу додати, що ми обговорили із забудовником та архітектором питання щодо створення там зелених зон", – говорить власник ділянки.
На цьому конфлікт не вичерпався. Громадськість обурилася, на яких підставах ділянку у центрі міста без обговорення передали у приватну власність. Окрім того, вона вважає рішення про забудову незаконним.
"Сьогодні, якщо щось зупиниться, то це буде не на користь вкладників. Нам кажуть, що можна будувати з такою висотністю, але це не має стосунку до генплану міста. Адже згідно цього документа, центр міста може забудовуватися багатоповерхівка. Про це йдеться й у пояснювальній записці інституту, який є автором Генплану", – каже Бородай.
Член виконкому також переконує, що рішення про забудову є законним. Адже підстав для відмови не було.
"Черкаси – чи не єдине місто на засіданнях виконавчого комітету якого розглядаються містобудівні умови та обмеження. В інших містах це питання вирішується чиновниками певного департаменту. І там все набагато простіше", – говорить Валерій Макєєв.
За його словами, проект забудови відповідає зонінг-плану. Тому єдиної підстави для відмови не має.
Натомість режисер Сергій Проскурня впевнений, що всі ці дебати – це маніпуляція з боку Бородая та Макєєва.
"Ці люди навчились маніпулювати законами. Вони платять великі гроші своїм юристам, які знаходять в законах щілини, через які можна заливати "олію" та руйнувати середовище не тільки міста, а й людей. Це дає їм відчуття вседозволеності. Нам не треба говорити високі слова, достатньо сьогоднішньої риторики Бородая: "Мы порешали", "Я проявил активность", "Вы не найдете причин отменить решение". Тому, коли людина з міськархітектури каже: Я боротися не буду, бо мене закатають в асфальт", я вірю цій людині, бо я послухав сьогодні Бородая", – коментує сьогоднішнє обговорення забудови "ями" Проскурня.