У Каневі з нагоди 155-ї річниці з дня перепоховання Кобзаря понад дві тисячі українців 22 травня вшанували пам'ять Тараса Шевченка.
Так, кілька тисяч осіб пройшли його останньою дорогою – від Успенської церкви до Чернечої гори, повідомляє УНІАН.
Урочисті заходи розпочалися з покладання квітів до пам'ятника матері поета. Вранці в Успенському соборі Канева відслужили молебень за упокій Кобзаря, а після цього почалася урочиста хода останньою дорогою поета. Кілька тисяч людей зі всієї України та з-за кордону пройшли до Чернечої гори. По ходу руху учасники ходи поклали квіти до пам'ятника козацькому отаману Івану Пидкове.
Після сходження на Тарасову гору учасники ходи, жителі та гості міста, члени офіційних делегацій поклали квіти до могили Кобзаря, а священики відслужили молебень.
Цього року вшанувати пам'ять Шевченка в Канів приїхала делегація українських румунів у складі членів місцевої "Просвіти". У музеї Шевченка В Каневі румунська делегація сьогодні презентувала дві книги про Шевченка, написані і видані представниками української діаспори в Румунії.
На 155-ту річницю перепоховання Шевченка канівський музей Кобзаря отримав символічний подарунок від учасників антитерористичної операції, який вони привезли з Донбасу. Бійці передали музею книгу про Шевченка "Вічний, як народ". Її знайшли у школі в селищі Широкіно Донецької області, яке звільнили від терористів. Хоча книга обгоріла, українські вояки не змогли пройти повз і забрали її з собою.
Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах стартував всеукраїнський фестиваль "Кобзар єднає Україну".