НовиниПити чи не пити: яка вода тече з-під кранів...

Пити чи не пити: яка вода тече з-під кранів черкащан

-

- Advertisment -

Чиновники стверджують: черкащани можуть сміливо пити воду, яку отримують з мереж. Правдивість цих слів вони доводять на власному прикладі – вживають воду з-під крану. Директор КП "Черкасиводоканал" Сергій Овчаренко навіть продемонстрував упевненість у місцевій воді. За експериментом спостерігав кореспондент сайту vikka.ua.

Сергій Володимирович наповнює водою дві склянки. У одній – звичайна вода з мереж, у іншій артезіанська, яку продають на розлив. Вони трохи відрізняються за смаком і майже не відчутно різняться за запахом.

"Якість питної води у Черкасах – одна з найкращих в Україні. Її можна вживати навіть у сирому вигляді", – стверджує він і п’є воду з крану.

Щодо специфічного запаху, то його причиною є  старі труби, каже чиновник.

"На Дніпровській водоочисній станції ми виробляємо воду покращеної якості. Але за час транспортування її до споживача вона змінює свої властивості. У Черкасах ми експлуатуємо більше 460 км водопровідних мереж. Якщо майже джерельна вода проходить такий шлях по збудованих ще у 1960-1980-х роках трубопроводах, то з’являється вторинне забруднення. Натомість це стосується лише запаху, а вода залишається такою ж безпечною", – пояснює директор Водоканалу.

Для того, щоб  усунути запах та додатково очистити воду, багато хто з черкащан встановлює вдома фільтри на воду. Їх вибір та використання, на думку фахівця, потребують особливої пильності.

"Фільтри поліпшують запах та смакові якості води. Декілька років тому ми закупили фільтри, які тільки можна було придбати у Черкасах. Далеко не всі вони відповідали прописаним у інструкції якостям. Тому раджу споживачам звертати увагу на сертифікати та особливості експлуатації. Принцип дії фільтра – очищувати воду. Якщо перевищити його експлуатаційні можливості, то все, що у ньому накопичувалося піде у воду", – поділився спостереженнями Сергій Овчаренко.

Завідувач Черкаського міського відділу ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України" Раїса Зієрова не тільки запевняє у якості води у мережах міста, а й на власному прикладі доводить її безпечність.

"Вода у центральній мережі водопостачання Черкас відповідає необхідним нормам. Вона була безпечною навіть тоді, коли влітку у Дніпрі цвіли водорості та були зафіксовані різні домішки. У водозабірниках вода тоді, згідно з нашими дослідженнями, була придатною до вживання. У Черкасах взагалі воду можна пити з-під крану. Я вже тривалий час вживаю сиру воду, хоча офіційно в Україні закликають її кип’ятити", – пояснила вона.

За словами фахівця, приватні постачальники води також мають проходити перевірки якості води, яку вони продають городянам.

"Нещодавно були випадки, коли вода від приватних фірм не відповідала нормам. Їм довелося провести дезінфекцію ємкостей та повторно переходити перевірку", – каже вона.

До речі, за Законом України "Про питну воду та питне водопостачання" держава відповідає за забезпечення кожної людини питною водою нормативної якості в межах науково обґрунтованих нормативів питного водопостачання залежно від району та умов проживання. Також законом гарантується відшкодування збитків, завданих внаслідок порушення законодавства у сфері питної води та питного водопостачання.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащани скаржаться на брудну та смердючу воду

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Держава не змогла продати оборонний завод у Смілі: названі причини

Фонд державного майна не зміг продати з аукціону будівлю державного підприємства «Оризон» у Смілі. Оголошений аукціон так і не...

У Черкасах жінка пограбувала потерпілу в під’їзді, погрожуючи ножем

41-річну жінку з Черкас затримано за підозрою у вчиненні розбійного нападу. Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури.  Злочин стався...

Цікаве:

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x