Краще працювати на батьківщині в IT-галузі, ніж робочим у Австралії чи у будь-якій іншій країні. Такий життєвий орієнтир визначив для себе черкащанин Сергій Перун після декількох місяців роботи в австралійському агросекторі. Про життя заробітчанина, ціни, заробітки та австралійську екзотику черкаський мандрівник розповів сайту vikka.ua.
З ним сталася банальна історія. Довірившись розповідям про гарні заробітки, черкащанин поклався на агенцію, яка обіцяла влаштувати на роботу та взяти на себе оформлення всієї документації. Процедура, за яку з українця запросили аж 10 тисяч доларів, тривала майже рік. У самій же Австралії Сергій Перун затримався на вдвічі коротший термін, ніж планував. Він поїхав за кордон у середині літа 2015 року, а повернувся звідти вже у жовтні.
"Справа з документами затягнулася. Нас перекидали з одного посольства на інше. Врешті-решт за нас взялося англійське посольство, яке раніше такі питання для українців не вирішувало. Взагалі в Австралії дуже складний візовий контроль майже для всіх іноземців, за виключенням представників США та Європи. А от від країн колишнього Радянського Союзу вони взагалі себе нібито ізолюють. Зате безграмотні острів'яни, які живуть неподалік Австралії, туди добираються без документів", – розповідає Сергій Перун.
Оформлення візи стало лише першим розчаруванням від поїздки на далекий континент. "Обіцяли заробіток до 55-60 тисяч доларів на рік. Але в Австралії все дуже дорого і за моїми підрахунками, за рік я міг би вивезти трохи більше 10 тисяч доларів", – зазначає черкащанин.
Фото yourdestination88.com
Робота на фермі, куди відправили Сергія, була дуже важкою, а ставлення керівника-австралійця – поганим та зарозумілим. Схожі висновки про життя заробітчан в Австралії склали і співвітчизники, яких черкащанин зустрів на далекому континенті. "Досвідчені заробітчани кажуть, що найкраще їхати працювати у США, Данію та деякі інші європейські країни", – каже він.
Фото cdn.wanderlust.co.uk
Що приємно вразило черкащанина в Австралії, так це їхня освіченість у питаннях російсько-українських відносин. "Багато хто підтримує Україну. Але австралійці часто не можуть аргументувати свою позицію. Здається, що вони обізнані про події в світі через те, що у них самих дуже спокійні новини, розмірене життя. Єдине, за що молодь критикує владу, так це за їхню підтримку США та Англії", – ділиться враженнями Сергій Перун.
За його словами, Австралія – країна дорога. Особливо це стосується їжі та розваг. Часто дивують тамтешні ціни. Наприклад, гречка у австралійців на вагу золота. Її навіть у магазинах не продають. Лише в аптеках і в маленьких дозах. Вона там вважається, чимось на кшталт біологічно активних добавок до їжі. "Продукти харчування загалом набагато дорожчі, ніж в Україні. Окрім, мабуть, курятини та фруктів. Останніх в Австралії вдосталь. У них є такий цікавий фрукт – ззовні, як картопля, а на смак нагадує нашу шовковицю. Знайшов там аналоги наших черешні та вишні. А є такі фрукти, які ні на що не схожі", – пригадує черкащанин.
Фото diet-health.info
Хоча Австралія омивається океаном, морепродукти на материку дорогі. Підхід до їжі теж трохи інший. Австралійці не звикли обідати так, як ми. Вони частіше роблять перекуси. Дуже популярні у них на континенті енергетичні батончики з сухофруктами та горіхами. А чіпси, які в нашій країні їдять до пива, та й то не вважаються повноцінною їжею, австралійці їдять як страву. Але обов’язково із соусом. При цьому віддають перевагу кукурудзяним чіпсам.
А от заради якої екзотики не варто їхати до Австралії, так це м’ясо кенгуру. Місцеві жителі не проти поласуватися ним. А для європейського смаку, на переконання Сергія, це занадто екстремальна страва. "На вигляд кенгурятина, як риба. На дотик – як м’ясо. На смак, як зіпсована їжа. По-своєму це смачно, але лише для людей, котрі до цього звикли", – ділиться враженнями про незабутнє знайомство з австралійською кулінарією українець.
Не менш його здивував рівень інтернет-мереж континенту. "У них там Інтернету майже що немає. У нас таке було, мабуть, у 90-х", – розповідає чоловік.
Сергій взагалі не радить співвітчизникам їхати на робочі спеціальності до Австралії. Навіть з вищою освітою за затребуваною на сьогодні спеціальністю, на його думку, українцям там майже нереально працевлаштуватися. "У них враховується лише їхня місцева освіта, а ще англійська та США", – роз’яснив черкащанин.
Наразі Сергій Перун живе та працює у Києві. Для себе він вирішив, що за кордоном українців не чекають з розпростертими обіймами, а зробити там кар’єру людині з вищою українською освітою дуже складно. Тож краще реалізовувати себе на Батьківщині, а за кордон звичайно ж їздити. Але тільки в якості туриста.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанка розповіла про життя в Італії.