Створити музей історії Трахтемирівського півострова, що на Канівщині. Із такою ідеєю виступив директор державного історико-культурного заповідника «Трахтемирів» Тарас Теліженко, повідомляє пресслужба установи.
За його словами, багато людей цікавляться питанням створення такого музею і готові надати матеріали для подальшої експозиції. Державного історико-культурного заповідника «Трахтемирів» вже «взяв курс» на створення історичної збірки.
Днями киянин Сергій Загородній подарував заповіднику старовинний малюнок млину у селі Григорівці на Канівщині.
«Судячи з усього, малюнок був колись частиною альбому мандруючого художника. Збереглася навіть номерація сторінки… Добре, що маємо ім’я художника, який виконав малюнок і його власноручний підпис, який свідчить, що цей вітряк був саме у Григорівці», – зазначив директор заповідника Тарас Теліженко.
Сергій Загородній, який передав малюнок роботи художника Андрія Корицького заповіднику, зазначає, що бачив ще декілька сторінок з того ж альбому. Інші малюнки не мали явної “прив’язки” до Трахтемирівського півострова, бо на них були якісь орнаменти і пейзажі природи, але один з малюнків містив дату в підписі – “1920 рік”. Тобто, замальовки робилися сотню років тому – на початку ХХ століття.
Історики зазначають, що насправді, колись вітряків було дуже багато практично біля кожного села – скажімо, навколо Івківців на Чигиринщині їх було 26, а навколо Вереміївки Золотоніського повіту – 56.
Як повідомляв сайт vikka.ua, із піснями, у вишиванках та з прапором: черкащанка розповіла, як українки у Мілані відзначили День Незалежності (Фото)