Більшість переселенців сьогодні не готові повертатись до своїх домівок, адже не бачать у цьому сенсу, тим більше не впевнені, що зможуть там жити у звичному ритмі. Зараз вони влаштовують своє життя на теренах Черкащини. Про це інформують у прес-службі Черкаської ОДА.
За словами керівника ГО "Спільнота біженців Донецька та Сходу України" Олександра Лавріненка, якщо раніше відсоток тих, хто бажав повернутися до свого регіону, сягав 70-ти, то наразі все навпаки – й лише 20-30 % із них готові переїхати назад. Утім, навіть у цих цифрах пан Олександр не впевнений. Каже: той, хто бажав, вже зробив це.
За його словами, нелегким випробуванням для них виявилося питання пошуку роботи. Адже східний регіон країни – промисловий, Черкаський – аграрний, і рівень заробітної плати різний, там він був вищим.
– Нині ж люди розуміють, що мають переналаштувати себе, – ділиться думкою Олександр Лавріненко, – відповідно звертаються до центрів зайнятості. Зараз уже більшість прилаштувалися, люди розпочинають власний бізнес. Таким чином рухаються вперед.
В обласному центрі зайнятості повідомляють, що нині на обліку в службі зайнятості перебуває майже півтисячі осіб. Проте не всі переселенці звертаються за допомогою у працевлаштуванні.
У Центрі зазначають, що за весь час до них у пошуках роботи звернулося 2254 особи з-поміж громадян, які переїхали з тимчасово окупованих територій України. Так, знайшли роботу 633 переміщених громадянина, 1179 осіб отримали виплату допомоги з безробіття. Ще 538 – взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 121 було направлено на професійне навчання, 23 особи отримали одноразово виплату допомоги з безробіття та започаткували власну справу.
Довідково: на території області нині перебуває 13 362 особи (8376 родин). Із них 2008 – діти, 5718 – інваліди та пенсіонери. Загалом в інші регіони виїхало 3118 громадян.
Як повідомляв сайт vikka.ua, переселенці з АТО обживають покинуте містечко на Черкащині.