Напередодні новорічних свят пожежно-рятувальна частина Шполянського району провела пожежні навчання, участь в яких взяли і співробітники готельно-розважального комплексу, повідомляє прес-служба Управління ДСНС у Черкаській області.
За легендою 12 грудня, у приміщенні банкетного залу розважального закладу сталася пожежа, причиною якої став піротехнічний виріб.
Пожежна сигналізація спрацювала в самий розпал вечора. Проте через гучну музику та шумну обстановку святкової вечірки сигнал почути вдалось не одразу. Саме тому вогонь охопив значну площу та швидко поширювався залою. Сповіщати гостей про небезпеку – завдання персоналу клубу. Саме адміністрація закладу і викликала Службу порятунку "101" на місце події та ще до прибуття перших підрозділів організувала боротьбу із вогнем первинними засобами пожежогасіння та негайну евакуацію людей із приміщення.
Цього разу евакуація людей зайняла менше 5 хвилин. Проте варто пам`ятати, що без допомоги співробітників закладу, які відмінно знають планування та всі виходи з будівлі, швидко відвідувачів не вивести і пожежа може закінчитися трагедією.
Черговий адміністратор добре розуміє важливість завдання, яке покладено на чергову зміну. Більшість людей знаходиться в стані алкогольного сп'яніння, тобто не може повністю адекватно реагувати та оцінювати ситуацію. Саме тому так багато залежить від дій обслуговуючого персоналу, який навчений діям пожежної безпеки.
Після того, як розпочалась евакуація людей, на місце події прибув черговий караул пожежно-рятувальної частини, а згодом добровільна пожежна команда зі "Шполянського елеватора". В першу чергу вогнеборці допомогли вийти тим, хто не встиг залишити помешкання і надихався чадним газом. Таких постраждалих, за легендою навчань, було двоє.
Усього для участі у навчаннях були залучені дві одиниці техніки та 10 рятувальників та добровольців.
У рамках навчань рятувальники вивчили оперативно-тактичну характеристику будівлі, особливості зовнішнього та внутрішнього водопостачання і відпрацювали питання взаємодії з адміністрацією об’єкта й відповідними службами міста.
Підсумовуючи навчання, представники служби ДСНС відзначили, що розважально-ресторанний комплекс належить до категорії об’єктів із масовим перебуванням людей, удень і вночі у ньому можуть перебувати одночасно до трьохсот громадян, тому важливо не тільки практично відпрацювати алгоритм дій на випадок пожежі, а й перевірити технічні системи закладу щодо виявлення загорання.
Директор ресторанного комплексу також задоволений проведеними навчаннями: "Під час тренування ми перевірили роботу системи оповіщення та первинних засобів пожежогасіння. Співробітники нашого закладу своєчасно вивели гостей і передали всю інформацію про подію рятувальникам".
Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині через шкідливу звичку ледь не згорів будинок.