Моторошна чи не щоденна статистика щодо трагічних ДТП на дорогах України уже не викликає у людей особливого здивування чи жаху, пише "Золотоноша".
Не менш невтішною є ситуація і на черкаських шляхах, одним із наслідків якої можна вважати безконтрольність і безкарність водіїв-порушників, яка породжує нові жахливі пригоди.
– Серед основних причин дорожньо-транспортних пригод – перевищення швидкості, поганий досвід керування транспортом. В тому числі це стосується і жінок, які сідають за кермо дорогих, швидкісних авто, не маючи відповідних навичок, – розповідає інспектор Золотоніського відділу поліції Олександр Литвиненко.
За статистикою, кожна п'ята ДТП в Україні – "заслуга" любителів сідати за кермо напідпитку чи "під кайфом". І, незважаючи на те, яке рішення виносить суд щодо правопорушення за їх участі, більшість людей вважає таких горе-водіїв справжніми злочинцями, які створюють загрозу життю безневинних громадян. Тому, на думку експертів, можна в статті закону підвищити штрафи "до стелі" або написати там хоч розстріл на місці, справа – в іншому. Потрібно домогтися сукупної роботи правоохоронної і судової системи, яка не допустить ухилення від відповідальності. Адже ні для кого не є секретом, що ані високі штрафи, ані загублені життя та розбиті долі учасників ДТП з обох сторін не служать для п'яних кермувальників добрим уроком. Понад усе деякі з них бояться лише позбавлення прав, тому що втрачають "залізного коня", а разом з ним – роботу. Для багатьох автомобіль сьогодні – це заробіток.
За словами Олександра Литвиненка, з початку року на автодорогах, які обслуговує Золотоніський відділ поліції, зафіксовано 140 правопорушень щодо водіїв, які керували автомобілями у стані алкогольного сп'яніння, у тому числі і наркотичного. Лише за липень їх виявлено аж 22 (і це лише офіційні дані)
– Найприкріше те, що багато таких горе-водіїв навіть не усвідомлюють того, що коять: "Подумаєш, випив кухоль пива! Що тут такого?" Інші при зупинці автомобіля погрожують, кидаються з кулаками, хтось починає жалітися і плакати. Особливо нахабно поводиться молодь, вважаючи кращим способом захисту – напад, – бідкається правоохоронець.
Задля прикладу Литвиненко розповів про нещодавній випадок, коли був зупинений автомобіль, за кермом якого сиділа твереза жінка, а на місці пасажира – п'яний чоловік. Вибігши з автомобіля, він почав розмахувати посвідченням, кричати, що його не мали права зупиняти, погрожував, що буде жалітися, розповідав, як треба правильно жити. Довелося ставити скандаліста на місце.
– Раніше при зупинці автомобіля чи відразу на місці ДТП ми могли за допомогою драгера і за наявності двох свідків провести освідування водія на алкоголь: дихнув і бачимо, хто скільки випив. Тепер же інспекторів поліції позбавили такої можливості, адже ці прилади у нас вилучені і передані патрульній поліції Черкас. Однак, незважаючи ні на що, намагаємося знаходити порозуміння з усіма учасниками дорожнього руху, проводимо бесіди з водіями, у тому числі і з мотоциклістами, які часто їздять без шоломів, – зазначає інспектор.
Як відомо, 7 липня Верховна Рада України посилила покарання за водіння автомобіля у нетверезому стані, наркотичному або під впливом лікарських препаратів і Президент України уже підписав відповідний закон. Якщо водій притягується до відповідальності вперше за водіння автомобілем у нетверезому стані, у тому числі, і наркотичному сп'янінні, буде покарання у вигляді 10 200 грн. і позбавлення водійського посвідчення на 1 рік. За повторне порушення протягом 2-х років штраф накладається у розмірі 20 400 грн. з позбавленням права керувати авто на строк 3 роки з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Якщо водій двічі порушив закон протягом року, буде стягуватися штраф у розмірі 40 800 грн. з позбавленням водійського посвідчення на строк 10 років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Як повідомляв сайт vikka.ua, у ДТП на Черкащині загинув водій мотоцикла.