Осінній призов, який традиційно триває з 1 жовтня по 30 листопада, відтерміновано. Про це з посиланням на заступника обласного військового комісаріату Олега Захаренка повідомляє vechirka.net.
– Для того, щоб провести заходи призову, насамперед слід підготувати батьків. Вони повинні сприйняти те, що їхні сини мають стати на захист суверенітету й територіальної цілісності і виконати обов’язок, як записано в Конституції України. Необхідно провести відповідну інформаційну роботу.
Повістки хлопці призовного віку, а це 18-25 років, отримують для проходження медичної комісії, а не для відправки в армію. Це молодь, яка не має звільнення або відстрочки від призову на строкову військову службу. Кількість призовників ще точно не визначена. В разі потреби обласний військовий комісаріат буде виконувати указ Президента України про призов на строкову військову службу.
– У 90% сьогодні запитання одне: "Коли мого чоловіка, сина відпустять додому?" Відповідь одна "Після перемоги". Ми ж не кинемо кордони. На заміну бійців, призваних по мобілізації, а це чоловіки віком від 19 до 60 років, після перемоги має бути заміна, бо вони підпадають під Указ про демобілізацію. Люди повинні повернутися до мирного життя, але їх повинен хтось замінити. І на їх місце хтось повинен прийти. І це повинні стати строковики. А їх потрібно призвати, і витратити три-чотири місяці на підготовку у навчальних центрах.
Ті, хто не має повної вищої освіти, служитимуть рік. Випускники вишів – 9 місяців.