Депутати Черкаської обласної ради 53 голосами вчора затвердили рішення "Про обласну цільову програму з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та впровадження заходів з енергозбереження у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького на 2015-2019 роки".
Відповідно до програми, коштом бюджету області буде відновлено старий корпус навчального закладу у центрі міста, що постраждав від пожежі, а також запроваджено енергозберігаючі заходи, пише vechirka.net.
Це не вперше депутати облради розглядали питання фінансування обласним бюджетом потреб національного університету. Минулого разу рішення не набрало достатньої підтримки народних обранців. І хоча й учора в кулуарах говорили, що це не справедливо по відношенню до інших вишів Черкащини, і чому Олександр Черевко, будучи губернатором, не переймався питанням саме цього університету, а ставши його ректором ініціює, щоб уся область направила свої зусилля на процвітання саме цього університету – рішення таки ухвалили.
"Черкаський національний університет як навчальний заклад існує з 1912 року. На сьогодні в університеті навчається близько 6 тисяч студентів та працює близько 600 викладачів. На балансі університету перебуває 6 навчальних корпусів та 5 гуртожитків. Найстаріший корпус № 5 збудовано у 1910 році. Середній вік гуртожитків університету понад 30 років. У 1990 році у навчальному корпусі №4, розташованому у центрі міста, сталася пожежа. Ця подія визнана надзвичайною ситуацією. До сьогоднішнього дня корпус не відновлено, він потребує відбудови, на що потрібні фінанси", – роз’яснювала ситуацію депутатам заступник директора департаменту освіти та науки Черкаської облдержадміністрації Оксана Сімушіна.
За словами чиновниці, 2006-2009 року було відбудовано праве крило згорілого корпусу. З 2009 троку почали відновлювати й ліве крило, однак через брак коштів роботи припинили. Від 2006 року на відновлення навчального корпусу було витрачено близько 5 млн. грн. З них лише 300 тис. грн. коштів обласного бюджету, 480 тис. грн. з міського гаманця Черкас, решта фінансування було залучено навчальним закладом з інших джерел. Мотивуючи тим, що заклад розростається, навчальний процес проводиться у дві зміни, при чому 33% студентів вимушені навчатися у другу зміну, адміністрація університету та департаменту освіти й ініціювали створення програми.
Депутати програму затвердили. Відповідно до ухваленого документу, 2015 року на завершення капремонту навчального корпусу № 4 планується витратити 1 млн 500 тис. грн. Сума необхідна на завершення будівельних робіт у 2015-2019 роках буде згодом визначена проектно-кошторисною документацією. На встановлення індивідуальних теплових пунктів у 2015-2019 роках у навчальних корпусах та гуртожитках університету хочуть витратити 3 млн 150 тис. грн. На заміну вікон у навчальних корпусах та гуртожитках заплановано витратити 1 млн 542 тис. грн. На зовнішнє утеплення будівель навчального закладу хочуть витратити 3 млн 510 тис. грн..