НовиниНові контейнери для сміття та чисте дно: як у...

Нові контейнери для сміття та чисте дно: як у Черкасах готують пляжі до купального сезону

-

- Advertisment -

Цього року відкриття пляжного сезону заплановане на 1 червня. До цієї дати на міських комунальних пляжах планують встановити нові громадські вбиральні, а також реконструювати старі. Крім того, комунальники планують встановити сміттєві урни.

Так, на відпочивальників чекатимуть три комунальні пляжі міста, повідомляє "ІнфоМІСТ". Тож, як відбувається процес підготовки пляжів до відкриття сезону, що знаходять у Дніпрі водолази та хто рятуватиме у разі нещасного випадку черкащан на воді.

"Ідеальний пляж": що пишуть санітарні та будівельні норми

Багатьом черкаським пляжам бракує найнеобхіднішого. Наприклад, фонтанів питної води та лав для перепочинку. Аналізуємо наказ Міністерства охорони здоров’я України "Про затвердження Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць" та Державні будівельні норми України, що стосуються благоустрою пляжів.

Що має бути на пляжі?

До обов’язкового переліку елементів благоустрою пляжів зараховують:

 – тверді види покриття проїзду, комбіновані види покриття доріжок, озеленення;

– питні фонтанчики;

 – лави;

– урни, контейнери для збирання побутових відходів;

 – обладнання пляжу (навіси від сонця, лежаки, кабінки для переодягання тощо);

– обладнання для паркування велосипедів. На пляжах повинні бути організовані медичні  пункти та рятувальні станції.

Які правила облаштування елементів благоустрою?

Урни необхідно розташовувати на відстані 3-5 м від смуги зелених насаджень із розрахунку не менше однієї на 625 кв. м території пляжу. Відстань між ними не повинна перевищувати 25 метрів. А один контейнер місткістю 1,1 куб. м для зберігання побутових відходів встановлюють на 2500 кв. м площі пляжу.

Громадська вбиральня на пляжі розрахована на 75 відвідувачів. Відстань від громадських вбиралень до місця купання має бути не менше ніж 50 м і не більше, ніж 200 м.

На території пляжу необхідно встановлювати фонтанчики з підведенням питної води, призначеної для споживання. Відстань між фонтанчиками не повинна перевищувати 200 м. Відведення використаних вод дозволяється в проточні водойми на відстані не менше 100 м за течією від межі пляжу.

Які умови утримання пляжів визначені у документах?

Власники чи балансоутримувачі пляжів повинні забезпечити прибирання берега, роздягалень, зеленої зони, миття тари і дезінфекцію вбиралень, а також перевезення зібраних відходів щоденно до 8 години ранку.

Відкриті і закриті роздягальні, павільйони для роздягання, гардероби слід мити щодня із застосуванням мийних та дезінфекційних засобів, дозволених до використання Міністерством охорони здоров’я України.

Щорічно на пляж необхідно підсипати чистий пісок або гальку. На піщаних пляжах не рідше одного разу на тиждень необхідно проводити механізоване рихлення поверхневого шару піску з видаленням зібраних відходів. Після рихлення пісок необхідно вирівнювати.

На пляжі заборонено:

– збирати та зберігати відходи, мити автотранспорт, зберігати тару і дрова у не передбачених для цього місцях;

 – у місцях, призначених для купання, категорично забороняється прати білизну і купати тварин.

З "небес" – на землю, або чим "живуть" черкаські пляжі

"Ідеальний" пляж з усіма необхідними елементами благоустрою та заборонами, згідно саннорм, – це добре. Але навіть пересічний черкасець скаже, що міським пляжам ще рости та рости. Опікується ними комунальне підприємство "Комбінат комунальних підприємств".

"У нас три комунальні пляжі. Це "Пушкінський", "Соснівський" (ділиться на 2 пляжі) та "Центральний". Нині ми готуємо їх до відкриття сезону. Пляжі прибирають, вивозять із них сміття. Станом на 1 червня будуть установлені контейнери для побутових відходів, також урни для того, щоб люди, коли йтимуть із пляжу, могли викидати сміття, яке із баків забиратиме регулярно сміттєвоз. Також прибирання на пляжах відбуватиметься регулярно від початку сезону (1 червня) і до закінчення (1 жовтня). У нас усе необхідне обладнання є, а встановимо ми його уже перед відкриттям", – розповів директор КП Анатолій Бейн.

Також слід зазначити, що минулого тижня КП "Черкаська служба чистоти" придбала 20 сміттєвих контейнерів. Їх роздадуть у користування підприємцям, що мають бізнес на набережній. Про це на понеділковій нараді в мерії повідомив очільник комунального підприємства Олександр Савенко.

Обов’язковий елемент інфраструктури пляжу, згідно ДБН, – питний фонтанчик – буде поки лише на Соснівському пляжі. У майбутньому, можливо, вони з’являться й на інших.

"На кожному пляжі є туалет. Ми їх до відкриття сезону пофарбуємо, побілимо усередині та приберемо. Уже проведена відкачка нечистот в усіх вбиральнях. Також ми встановимо два нові додаткові туалети. Окрім того усе обладнання пляжів уже пофарбоване та підготовлене до сезону. Цьогоріч ми також поставимо 6 роздягалень", – розповідає Анатолій Бейн.

Цьогоріч місто спрямовує приблизно 400 тисяч гривень на усі види пляжних робіт під час сезону: прибирання, фарбування, покос трави, установка обладнання тощо. Новий пісок на пляжі, як написано у саннормах, не завозять, однак проводять часткове рихлення: пересіюють пісок та чистять від сміття.

З відеокамерою та в хорошу погоду: як "інспектують" дно

Попри організоване прибирання та облаштування, за два тижні до відкриття купального сезону пляжі ще не мають найнеобхіднішого – паспорту. Його видяють рятувальники-водолази після інспекції та очистки дна. Однак Анатолій Бейн запевняє, що до 1 червня пляжі вже матимуть необхідний документ.

Про це говорять і рятувальники. Цьогоріч водолази вже почали обстежувати пляжі на Черкащині. До обласного центру руки дійшли чи не в останню чергу. Про це розповідає начальник аварійно-рятувального загону спецпризначення Олександр Дубенець.

"Нині ми обстежуємо пляжі у Смілянському, Ватутінському районах, тобто співпрацюємо з тими, хто підписав із нами договір раніше. На території Черкас пляжі поки не обстежували. Зараз триває процес укладання договорів. Міські пляжі швидше за все почнемо обстежувати уже цього четверга, якщо дозволить погода", – коментує Олександр Дубенець.

Загін щороку обстежує близько 30-50 пляжів області, у Черкасах – 10-12. Тобто можна припустити, що у Черкасах діє ще близько 8-ми приватних пляжів.

"Коли до нас звертаються за послугами, то ми підписуємо договір, згідно якого обстежуємо та чистимо дно. На один пляж у середньому витрачаємо робочий день. Усе залежить від площі, рел’єфу дна, предметів, які там знаходимо", – каже начальник аварійно-рятувального загону спецпризначення.

Для того, щоб пляж отримав паспорт, на дні не має бути посторонніх предметів не природнього характеру. Тобто скло, метал, сміття потрібно прибрати, щоб дно було пристосованим для відпочинку людей на воді.

"Під час обстеження та очистки ми проводимо підводну відеозйомку. Її показуємо замовнику, щоб він розумів, що робиться на дні. Найчастіше з води дістаємо скляні пляшки, арматуру, резинові шини та побутове сміття", – розповідає Дубенець.

У свята та будні: хто рятуватиме та охоронятиме черкащан на пляжах

Також на пляжах Черкас установлять таблички, на яких містян інформуватимуть про заборону вигулювати собак, мити транспорт та купатися. Контролювати за дотриманням правил буде буде. За словами речника патрульних Зої Вовк, це "звичайні чергування".

"У нас і зараз патрулювання відбуваються і у парках, прибережних та пляжних зонах. Працює водний патруль. Вони чергують на лінії від Червоної Слободи до Свидівка та й надалі будуть слідкувати за порядком на воді у такому режимі. Якщо виявлятимуть порушників, то до них застосовуватимуть відповідні міри покарання", – розповіла Зоя Вовк.

Рятувальні ж пости на 3 комунальних пляжах міста запрацюють із початком купального сезону. Основні їхні обов’язки – рятувати людей та надавати першу медичну допомогу. Про це нам у коментарі розповів начальник управління цивільного захисту департаменту ЖКК ЧМР Андрій Саленко.

"Робота служби розпочнеться з 1 червня. З цього дня на 3 комунальних пляжах виставляються пости. До складу команди входять 3 особи. Вони будуть чергувати щодня, навіть у вихідні та свята, орієнтовно з 10 до 19 години", – розповідає Андрій Саленко.

Щодня рятувальник будуть ставити палатку, біля них буде черговий човен та усе необхідне обладнання. Працюватимуть на пляжах фахівці Комунальної установи "Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба" Черкаської міської ради.

Також 25 травня комунальні пляжі міста інспектуватиме робоча група, яку очолює заступник міського голови Роман Буданцев. Вони мають оглянути стан готовності пляжів до відкриття сезону та у разі виявлення недоліків надати рекомендації КП для їхнього усунення.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаські комунальники почали готуватися до відкриття пляжного сезону.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Золотоніщині в ДТП постраждали шестеро людей

У селі Митлашівка Золотоніського району сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої автомобіль злетів у кювет. Про це повідомляє КНП "Обласний...

Черкащину накриють опади: дощі, мокрий сніг та ожеледиця

На погоду області впливає насичений вологою Чорноморський циклон із центром над Миколаївщиною, який рухається у північно-східному напрямку. Про це...

Цікаве:

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...

Як обладнання для будівництва Karcher забезпечує чистоту майданчика та продуктивність робіт

На будівельному майданчику чистота та ефективність — це не...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x